Deltagere til Sengeløse indendørs cup

Velkommen til Sengeløse indendørs cup, vi afholder igen i år en indendørs turnering for piger og drenge. Der vil igen i år være pokaler til første pladsen i alle årgange og medaljer til alle øvrige placeringer.

U10 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Sengeløse Rødderne B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U10 piger  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK U10 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby supertøzer A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U10 piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HUI-1 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI-2 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby zupergirl Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U11 drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
U11 Faxe Kondi drengene C Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U12 drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bs 72 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BS 72
Faxekondi drengene C Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HTI C Logo Firehøjes IF Firehøjes IF
Hundige BK 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hundige BK
Orient 1 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 3 C Logo Orient GIF Orient GIF
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U5piger/ Drenge  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fløng-Hedehusene Fodbold Grøn C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fløng-Hedehusene Fodbold
Fløng-Hedehusene Fodbold Hvid C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fløng-Hedehusene Fodbold
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U7 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kastrup Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Taastrup FC C Logo Taastrup FC Taastrup FC

U8 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Lejre 1 B Logo Lejre IF Lejre IF
FC Lejre 2 B Logo Lejre IF Lejre IF
Gundsølille B Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Kastrup u7 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Vallensbæk Futsal Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U9 piger  | Kvinder/Piger

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Barca Pigerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Barca tøserne
FB Pigerne Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FC Bellabamserne C Logo FC Bella FC Bella
Greve A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Greve
Greve Lilla A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Greve
HIK U9 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Lsf u9 piger B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Paw´s Tøsser B Logo IS Skævinge IS Skævinge
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby superztjernerne A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Taastrup super girls C Logo Taastrup FC Taastrup FC

Arrangør: Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sted: Sengeløse Hallen
Adresse: Spangåvej 9
Postnr: 2630
By: Taastrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 08-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
VESTI OLSEN& HANSEN CUP 2018
16. - 18. feb 2018
Skærbæk Open 2017
27. - 28. dec
Dansk Revision Roskilde Pige Cup
10. mar 2018
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018
19. - 21. jan 2018
BSI-VIF NORDIC CUP U10-U11 8-mands og U12 som 9-ma
7. - 8. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Bilka Cup
17. - 18. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9
27. jan 2018
Rema 1000 Pigecup
16. dec
Futsalstævne i Elbohallen - Taulov
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2017
25. - 26. nov
Fjord Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Hafnia Cup 2017
2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter