Deltagere til BSF JULECUP (U6, U7 og U8)

Så holder BSF igen stævne i TopDanmark hallen.... Denne gang i form af JULECUP 2017 for U6 - U8 drenge.

U6 Drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1973 A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 3 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
BSF 1 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 4 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
KB Q3 A A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 B B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 C C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Tune 1 C Logo Tune IF Tune IF
Tune 2 C Logo Tune IF Tune IF

U7 Drenge  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 1 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 4 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør BK Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør BK 2 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FC Holte Logo FC Holte FC Holte
FIX 1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
FIX 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
FIX 3 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
KB 1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
SGIF U7 nisser C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Vallensbæk IF 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 3 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 4 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 5 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
VSB 1 A Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 3 C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U8 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B82 Hold 1 C Logo B82 Virum B82 Virum
b93 -ok2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BSF 3 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev IF C C Logo Herlev IF Herlev IF
Hornbæk Logo Hornbæk IF Hornbæk IF
Køge Boldklub C C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Sort C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Tune Gul C Logo Tune IF Tune IF
Tårnby FF drengene C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Ørestad IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF

U8 Drenge  | D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 4 Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 5 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
Herlev IF D Logo Herlev IF Herlev IF
Køge Boldklub D Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Ørestad IF (2) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF

U8 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
b93 -ok1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BS 72 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BS 72
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FC HOlte Hvid B Logo Fc holte Fc holte
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Køge Boldklub B B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Nif2010@outlook.dk B Logo Næstved IF Næstved IF
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Slagelse B&I 2 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Svogerslev A Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Tune Blå B Logo Tune IF Tune IF

U8 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
A-fa A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet amager-fodboldakademi
Blå A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
BS 72 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BS 72
BSF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
FC HOlte blå A Logo Fc holte Fc holte
Herlev IF A A Logo Herlev IF Herlev IF
Hvid B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Køge Boldklub A A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Slagelse B&I 1 A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF

Arrangør: Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sted: TopDanmark Hallen / Ballerup
Adresse: Ballerup Idrætsby 36
Postnr: 2750

Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 19-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter