Deltagere til GENTOFTE CUP 2017

GENTOFTE CUP lægger vægt spilletid, hurtig og effektiv afvikling gennem overordnet styring af tid og online opdatering af kampe, samt ordentlige rammer for trænere og hold, hvorfor der er påsat kampledere på alle kampe.

U10 (2008) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup Boldklub A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Køge Bk 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Køge Bk
Lundtofte A Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub

U10 (2008) B  | B  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 - B1 B Logo B1903 B1903
B1903 - B2 B Logo B1903 B1903
B1908 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
FC Holte B Logo FC Holte FC Holte
FC Maglegård B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
GFA 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
HIK Grå C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Køge Bk 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Køge Bk
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Løverne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Panterne C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Rudersdal Boldklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
Skjold-Sort B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
xxxx B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CPH Youth
Østerbro IF 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 C Logo Østerbro IF Østerbro IF

U6 (2012) 3v3  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 - Hvid B Logo B1903 B1903
B1903 - sort B Logo B1903 B1903
Farum Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte Piraterne Logo FC Holte FC Holte
Hekla U6 Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 (2011) 3v3  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 82 Virum B Logo B82 Virum B82 Virum
BSF 1 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør BK Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
GFA 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
HIF BASSERNE1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
Kastrup 2 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Lsf 1 Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orient1 B Logo Orient gif Orient gif
Orient2 B Logo Orient gif Orient gif
RB1906 - 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
SSB Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Studenter Settlementets Boldklub
Stenløse 1 Logo Stenløse BK Stenløse BK
Stenløse 2 Logo Stenløse BK Stenløse BK
Stenløse 3 Logo Stenløse BK Stenløse BK
Supertalenterne B Logo IF Bytoften IF Bytoften

U7 (2011) 5v5  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndbyernes IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Dragør BK Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
GFA 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Nørrebro United - Argentina Logo Nørrebro United Nørrebro United
RB1906 - 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
SSB 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SSB
Ålholm IF B Logo Ålholm IF Ålholm IF

U8 (2010) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
A.F.A. A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet A.F.A.
BS72 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Farum Boldklub A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
GFA 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB C A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U8 (2010) B  | B  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby (Vest) Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AIK 65 B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Allerød FK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Blå B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Dragør B1 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør B2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Hajerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stefan
Hvid B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
LBK B Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Leoparderne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
leoparderne 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RBK
Melby-Liseleje IF B Logo Melby-Liseleje IF Melby-Liseleje IF
Nif B Logo Næstved IF Næstved IF
Tune B Logo Tune IF Tune IF
Værløse BK C Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub
Værløse Boldklub C Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub

U9 (2009) A  | A  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
BK Avarta A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
FC Holte A A Logo FC Holte FC Holte
GFA 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
HIF U9 A A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Himmelev-Veddelev BK A1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - A1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk B&I
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Mads/Simon A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NFC Real Madrid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
RBK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
Rosenhøj 1 Logo Rosenhøj bk Rosenhøj bk
Vestia 1 A Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U9 (2009) B  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B.93 Galacticos 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Barcaerne B Logo Albertslund if Albertslund if
FB Gul09 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FC Holte B B Logo FC Holte FC Holte
FFB B Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
FHF B B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
FHF C Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Fix1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GFA 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Himmelev-Veddelev BK B1 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - B1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk B&I
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
LSF B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Næstved IF B Logo Næstved IF Næstved IF
Rosenhøj 2 B Logo Rosenhøj bk Rosenhøj bk
Team Rustik 2 B Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF
Vallensbæk B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vestamager B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Vestia 2 B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Østerbro IF - 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF - 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9 (2009) C  | C  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
FC Holte C C Logo FC Holte FC Holte
FHF C C Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Fix 2 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GFA 4 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA 5 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIF U9 C C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Holbæk B&I C1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk B&I
KB Kenobi C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Lundegarden C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
NFC Juventus C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
Næstved IF C Logo Næstved IF Næstved IF
RBK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
Rosenhøj 3 C Logo Rosenhøj bk Rosenhøj bk
Valby Boldklub C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vallensbæk IF C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39


Sted: Gentofte Sportspark - Kunst 1 & 2
Adresse: Ved Stadion 10
Postnr: 2820
By: Gentofte
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2017>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 11-10-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
VESTI OLSEN& HANSEN CUP 2018
16. - 18. feb 2018
Skærbæk Open 2017
27. - 28. dec
Dansk Revision Roskilde Pige Cup
10. mar 2018
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018
19. - 21. jan 2018
BSI-VIF NORDIC CUP U10-U11 8-mands og U12 som 9-ma
7. - 8. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Bilka Cup
17. - 18. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9
27. jan 2018
Rema 1000 Pigecup
16. dec
Futsalstævne i Elbohallen - Taulov
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2017
25. - 26. nov
Fjord Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Hafnia Cup 2017
2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter