Deltagere til GENTOFTE CUP 2017

GENTOFTE CUP lægger vægt spilletid, hurtig og effektiv afvikling gennem overordnet styring af tid og online opdatering af kampe, samt ordentlige rammer for trænere og hold, hvorfor der er påsat kampledere på alle kampe.

U10 (2008) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
GFA 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Køge Bk 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Køge Bk
Lundtofte A Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub

U10 (2008) B  | B  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
FC Holte B Logo FC Holte FC Holte
GFA 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Køge Bk 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Køge Bk
LBK B Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Løverne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Panterne C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Rudersdal Boldklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
xxxx B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CPH Youth
Østerbro IF 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 C Logo Østerbro IF Østerbro IF

U6 (2012) 3v3  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Farum Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte Piraterne Logo FC Holte FC Holte
GFA 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Hekla U6 Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla

U7 (2011) 3v3  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 1 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør BK Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
GFA 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA 4 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
HIF BASSERNE1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
Orient1 B Logo Orient gif Orient gif
Orient2 B Logo Orient gif Orient gif
RB1906 - 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
SSB Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Studenter Settlementets Boldklub

U7 (2011) 5v5  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndbyernes IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Dragør BK Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
GFA 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
RB1906 - 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Ålholm IF B Logo Ålholm IF Ålholm IF

U8 (2010) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
A.F.A. A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet A.F.A.
BS72 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Dragør A A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum Boldklub A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
GFA 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
KB C A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U8 (2010) B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby (Vest) Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
GFA 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Leoparderne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
leoparderne 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RBK
Nif B Logo Næstved IF Næstved IF
RB1906 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Værløse Boldklub C Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub

U9 (2009) A  | A  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B1908 A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
FC Holte A A Logo FC Holte FC Holte
GFA 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
HIF U9 A A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Himmelev-Veddelev BK A1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - A1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk B&I
NFC Real Madrid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
RBK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
Rosenhøj 1 Logo Rosenhøj bk Rosenhøj bk
Vestia 1 A Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U9 (2009) B  | B  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B.93 Galacticos 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Barcaerne B Logo Albertslund if Albertslund if
FC Holte B B Logo FC Holte FC Holte
FFB B Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Fix1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GFA 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIF U9 B B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Himmelev-Veddelev BK B1 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - B1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk B&I
LSF B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
NFC Barcelona B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
NFC Man.United B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
Næstved IF B Logo Næstved IF Næstved IF
Næstved IF B Logo Næstved IF Næstved IF
Rosenhøj 2 B Logo Rosenhøj bk Rosenhøj bk
Vallensbæk B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vestamager B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Østerbro IF - 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF - 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9 (2009) C  | C  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
FC Holte C C Logo FC Holte FC Holte
Fix 2 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GFA 4 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA 5 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Holbæk B&I C1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk B&I
KB Kenobi C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Lundegarden C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
NFC Juventus C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
Næstved IF C Logo Næstved IF Næstved IF
RBK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
Rosenhøj 3 C Logo Rosenhøj bk Rosenhøj bk
Vallensbæk IF C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39


Sted: Gentofte Sportspark - Kunst 1 & 2
Adresse: Ved Stadion 10
Postnr: 2820
By: Gentofte
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2017>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 11-10-2017


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter