Deltagere til FK Sydsjælland 05 Cup - november 2017

FESTLIGT UNGDOMS FODBOLDSTÆVNE STÆVNET AFVIKLES I WEEKENDEN DEN 10., 11. OG 12. NOVEMBER 2017 I KORSKILDEHALLEN, BRØDERUPVEJ 2A, BRØDERUP, 4733 TAPPERNØJE OG FLADSÅHALLEN, MOGENSTRUP PARKVEJVEJ 10, MOGENSTRUP, 4700 NÆSTVED.

U-10 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxe BK B Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
FK 05 rød B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Gundsø United Power B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Gundsø United Super B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HG 3 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 4 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 5 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF

U-10 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxe BK C Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
FK 05 blå C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
FK 05 grøn C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Gundsø United heltene C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HG 1 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 2 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HGB C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Team Swag C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club

U-10 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-10 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-11 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1938 - 1 B Logo B1938 B1938
B1938 - 2 B Logo B1938 B1938
Nykøbing FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nykøbing FC

U-11 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Svend Gønge C Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge

U-11 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-11 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
hfc 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet hfc
hfc 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet hfc
Svend Gønge B Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
VB B Logo Væggerløse Boldklub Væggerløse Boldklub
VB C Logo Væggerløse Boldklub Væggerløse Boldklub

U-12 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1938 C Logo B1938 B1938

U-12 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-12 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-13 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fc Lejre cool B Logo FC Lejre FC Lejre
Store Heddinge bk 1 B Logo Store Heddinge BK Store Heddinge BK

U-13 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fc Lejre troll C Logo FC Lejre FC Lejre
Store Heddinge bk 2 C Logo Store Heddinge BK Store Heddinge BK

U-13 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-13 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
De gamle drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FK Sydsjælland 1 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Næverdrengene B Logo Næstved IF Næstved IF
Rødderne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U-14 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FK Sydsjælland 2 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05

U-14 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-15 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-15 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-15 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-15 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-16 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Pim B Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
Fk sydsjælland 1 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk sydsjælland 2 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk sydsjælland 3 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Listorps IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Listorps IF
Rødvig B Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening

U-16 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-16 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-16 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxe Ladeplads B Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
FK Sydsjælland 05 - 1 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 05 - 2 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HG Blå Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG Hvid Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG Rød Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG Sort Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
VIF blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vordingborg Idrætsforening
VIF hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vordingborg Idrætsforening

U-8 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B83 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Næstved B83
Fk sydsjælland B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Haslev 1 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF

U-8 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxe Ladeplads C Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
Haslev 3 C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
RIF Tigerne C Logo Ringsted IF Ringsted IF

U-8 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-8 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: FK Sydsjælland 05
Sted: Korskilde Hallen og Fladså Hallen
Adresse: Brøderupvej 2A, Brøderup
Postnr: 4733
By: Tappernøje
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 29-10-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter