Deltagere til FK Sydsjælland 05 Cup - november 2017

FESTLIGT UNGDOMS FODBOLDSTÆVNE STÆVNET AFVIKLES I WEEKENDEN DEN 10., 11. OG 12. NOVEMBER 2017 I KORSKILDEHALLEN, BRØDERUPVEJ 2A, BRØDERUP, 4733 TAPPERNØJE OG FLADSÅHALLEN, MOGENSTRUP PARKVEJVEJ 10, MOGENSTRUP, 4700 NÆSTVED.

U-10 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxe BK B Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
FK 05 rød B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Gundsø United Power B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Gundsø United Super B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HG 3 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 4 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 5 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF

U-10 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxe BK C Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
FK 05 blå C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
FK 05 grøn C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Gundsø United heltene C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HG 1 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 2 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HGB C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Team Swag C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club

U-10 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-10 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-11 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1938 - 1 B Logo B1938 B1938
B1938 - 2 B Logo B1938 B1938
Nykøbing FC B Logo Nykøbing FC Nykøbing FC

U-11 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Svend Gønge C Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge

U-11 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-11 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
hfc 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet hfc
hfc 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet hfc
Svend Gønge B Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
VB B Logo Væggerløse Boldklub Væggerløse Boldklub
VB C Logo Væggerløse Boldklub Væggerløse Boldklub

U-12 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1938 C Logo B1938 B1938

U-12 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-12 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-13 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fc Lejre cool B Logo FC Lejre FC Lejre
Store Heddinge bk 1 B Logo Store Heddinge BK Store Heddinge BK

U-13 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fc Lejre troll C Logo FC Lejre FC Lejre
Store Heddinge bk 2 C Logo Store Heddinge BK Store Heddinge BK

U-13 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-13 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
De gamle drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FK Sydsjælland 1 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Næverdrengene B Logo Næstved IF Næstved IF
Rødderne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U-14 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FK Sydsjælland 2 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05

U-14 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-15 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-15 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-15 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-15 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-16 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Pim B Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
Fk sydsjælland 1 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk sydsjælland 2 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk sydsjælland 3 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Listorps IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Listorps IF
Rødvig B Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening

U-16 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-16 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-16 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxe Ladeplads B Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
FK Sydsjælland 05 - 1 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 05 - 2 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HG Blå Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG Hvid Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG Rød Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG Sort Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
VIF blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vordingborg Idrætsforening
VIF hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vordingborg Idrætsforening

U-8 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B83 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Næstved B83
Fk sydsjælland B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Haslev 1 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF

U-8 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxe Ladeplads C Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
Haslev 3 C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
RIF Tigerne C Logo Ringsted IF Ringsted IF

U-8 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-8 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: FK Sydsjælland 05
Sted: Korskilde Hallen og Fladså Hallen
Adresse: Brøderupvej 2A, Brøderup
Postnr: 4733
By: Tappernøje
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 29-10-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
ØSVN IF/Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter