Deltagere til Frank Jensen Cup 2017

2 PLADSER TILBAGE I U13/14 piger DER BLIVER SPILLET MED 1/4-SEMI-FINALER så skynd jer at tilmelde inden der blir fyldt op.......flotte præmier

Old Boys +32  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag den 1. December

Holdnavn Niv Logo Klub
BOAK A/S B Logo Asnæs Boldklub Asnæs Boldklub
Bosnisk-Hercegovinsk Forening København (BUK) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Casino Næstved B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
DIF 1 B Logo Dianalund IF Dianalund IF
DIF 2 B Logo Dianalund IF Dianalund IF
KIF 2010 Trænerteam C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
MA Rådgivning.dk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Nexø Oldstars B Logo Nexø Boldklub Nexø Boldklub
Primgaard B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team AS
Rørby´s friske fyre C Logo Rørby/Værslev IF Rørby/Værslev IF
Tbk Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Årby B Logo årby Gymnastik og Idrætsforening årby Gymnastik og Idrætsforening

U10 Drenge årg 2008  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 3. December

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund IF 1 B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dianalund IF 2 C Logo Dianalund IF Dianalund IF
fc storebælt B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Høng gf 1 B Logo Høng GF Høng GF
Høng gf 2 C Logo Høng GF Høng GF
LBI Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Team AS B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team AS
Vemmelev 1 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Vemmelev 2 C Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U11 Drenge årg 2007  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 2. December

Holdnavn Niv Logo Klub
FHF07 B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Greve 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Holbæk B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk U11 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Høng GF 1 C Logo Høng GF Høng GF
Høng GF 2 C Logo Høng GF Høng GF
Tuse fighters B Logo Tuse IF Tuse IF
VB CHAMPS C Logo Vipperød BK Vipperød BK
Årby Boys C Logo årby Gymnastik og Idrætsforening årby Gymnastik og Idrætsforening

U12 Drenge årg 2006  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 2. December

Holdnavn Niv Logo Klub

U13/14 Dr årg 05/04  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 2. December

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund C Logo Dianalund IF Dianalund IF
farumdrengene B Logo farum boldklub farum boldklub
HG Drengene C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Lynge Broby IF C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Lynge Broby IF U12 C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Skælskør U12 1 C Logo Skælskør BK & IF Skælskør BK & IF
Skælskør U12 2 C Logo Skælskør BK & IF Skælskør BK & IF
TEAM V. C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Årby Drengene C Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening Årby Gymnastik og Idrætsforening

U13/14 Piger 05/04  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 2. December

Holdnavn Niv Logo Klub
Guldpigerne C Logo dianalund if dianalund if
HGB 1 B Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 3 C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Lakridserne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U7 Dr/Piger årg 2011  | BC  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 3. december

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 1 A Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73, 2 B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73, 3 C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Dianalund IF C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dianalund if 2 C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Faxe Ladeplads B Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
HG B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Lynge-Broby IF C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Vemmelev C Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Årby C Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening Årby Gymnastik og Idrætsforening

U8 Dr/Piger årg 2010  | BC  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 2. December

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund II C Logo Dianalund IF Dianalund IF
DIF 1 B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Lynge-Broby 1 C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Lynge-Broby 2 C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
RB1906 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RIF Tigerne C Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted 1 C Logo Ringsted IF Ringsted IF
Skælskør 1 B Logo Skælskør BK & IF Skælskør BK & IF
Skælskør 2 C Logo Skælskør BK & IF Skælskør BK & IF
Vemmelev (grøn) B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U9 Drenge årg 2009  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 3. December

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund IF 1 C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dianalund IF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Danalund IF
Greve Blå Kometer Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå Lyn Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Herfølge BK 1 B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Herfølge BK 2 C Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
LBI Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
LSF C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Team Rustik Batmand C Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
Team Rustik Robin C Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold

Arrangør: Dianalund IF
Sted: Holberghallen
Adresse: Sømosevej 44
Postnr: 4293
By: Dianalund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 19-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
VESTI OLSEN& HANSEN CUP 2018
16. - 18. feb 2018
Skærbæk Open 2017
27. - 28. dec
Dansk Revision Roskilde Pige Cup
10. mar 2018
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018
19. - 21. jan 2018
BSI-VIF NORDIC CUP U10-U11 8-mands og U12 som 9-ma
7. - 8. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Bilka Cup
17. - 18. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9
27. jan 2018
Rema 1000 Pigecup
16. dec
Futsalstævne i Elbohallen - Taulov
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2017
25. - 26. nov
Fjord Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Hafnia Cup 2017
2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter