Deltagere til HORSENS JULE-INDOOR 2017

HORSENS JULE-INDOOR 2017 For U6 - U12 fra den 8/12 til den 10/12 i Vesthallen i Horsens. Stævnet med store pokaler/statuetter til alle deltagerer. VI MANGLER følgende hold: U7 1 hold, U9A 2 hold, U10A 1 hold. HÅBER NOGEN KAN HJÆLPE

U10  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA Tranbjerg 2 B Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg1 A Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
FC Horsens 1 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 3 B Logo FC Horsens FC Horsens
Grejsdal 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grejs-Dalen IK
Horsens Freja C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Jelling FS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Løgstrup A Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Solbjerg IF B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Stautrup if 1 B Logo Stautrup IF Stautrup IF
Stautrup if 2 B Logo Stautrup IF Stautrup IF
Stautrup if 3 C Logo Stautrup IF Stautrup IF
Stensballe B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe 1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK

U11  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 3 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Hatting Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
nord advertising A/S B Logo Stautrup IF Stautrup IF
NORDEA B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
OKS B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
Palles Bageri B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ry Fodbold A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
S.I.K. A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Stensballe 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe 3 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Team Restudy A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vinding SF 1 A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Voel C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Voel

U12  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Hatting-Torsted 1 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens Freja Logo Horsens Freja Horsens Freja
Hovedgård 1 B Logo Hovedgård if Hovedgård if
Hovedgård 2 C Logo Hovedgård if Hovedgård if
Hovedgård 3 C Logo Hovedgård if Hovedgård if
KeyMate B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KHIF-1 B Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF-2 B Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
Sammenholdet U12 C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Sammenholdet U12 B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Sille & Silas Børnetøj Hedensted C Logo Hedensted if Hedensted if
Skibet B Logo Skibet IF Skibet IF
Starup Gutterne C Logo Starup UIF Starup UIF
Team Autogården B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team HiFive B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Team Linde+Larsen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert 3 B Logo Bjert IF Bjert IF
Egebjerg IF C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 2 C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Krudtuglerne B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Løsning IF C Logo Løsning IF Løsning IF
Pyramide Drengene C Logo FC Horsens FC Horsens
Turborollingerne B Logo FC Horsens FC Horsens
Vildbasserne B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ødsted Tømrer og Snedkerforretning B Logo Ammitsbøl SG&I Ammitsbøl SG&I

U7  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Logo Århus GF Århus GF
Bjert 1 B Logo Bjert IF Bjert IF
Bjert 2 B Logo Bjert IF Bjert IF
DAugård IF A Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
FC HORSENS 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC HORSENS 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting - Torsted 1 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 3 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting -Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 1 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Horsens Freja 1 C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Horsens Freja 2 C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Hovedgård IF 1 A Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård IF 3 C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Varde if Logo Varde if Varde if
Varde if 2 Logo Varde if Varde if

U8  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
Dalby GF B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Egebjerg Superstars C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Far's drenge B Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
FC1 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC2 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC3 B Logo FC Horsens FC Horsens
Hedensted IF 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hobro IK A Logo Hobro IK Hobro IK
Horsens Freja C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Hørning IF 1 B Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
MH 2010 A Logo Mejdal GIK Mejdal GIK
Nr. 1 - Vejle A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
Tørring/Ølholm C Logo Tørring IF Tørring IF
Ølsted C Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Østbirk A Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U9  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Drengene fra Hundslund C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hundslund
Hatting-torsted 1 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted 3 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted 4 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Holstebro Boldklub A Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
Holstebro Boldklub 2 B Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
LokalBolig Vejle A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lystrup 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Lystrup 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Skibet 1 B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet 2 B Logo Skibet IF Skibet IF
Tørring/Ølholm C Logo Tørring IF Tørring IF
Aabenraa B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub


Sted: Vesthallen
Adresse: Fussingsvej 61
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 01-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Costa Brava Cup
14. - 19. okt 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 2
18. feb 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 1
10. feb 2018
GS Store Futsal Cup
20. - 21. jan 2018
Øens Hold Cup - Træningsstævne (U8-U17)
25. - 27. maj 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
18. - 19. aug 2018
Ikast Cup 2018
29. jun - 1. jul 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018
17. feb 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Skærbæk Open 2017
25. - 29. dec
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Kampen om Aarhus
3. feb 2018
Thisted Indoor
12. - 14. jan 2018
Ølholm Cup 2018
30. dec
Vibe´s Malerfirma Cup - Pigestævne
12. - 14. jan 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
Følg Staevner.dk på Twitter