Deltagere til Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9

Kæmpe pokaler til alle børn, Alle får lige mange kampe, mere og mere jævnbyrdighed, Gratis vandland, Finale eller placeringskampe for alle hold. Min 10 kampe til alle hold.

U8A  | A  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM A Logo Marienlyst Marienlyst
Bredballe IF A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Fredericia KFUM 1 A Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
GFA A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB C A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
MG & BK A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG & BK
Mh2010 A Logo Mejdal GIK Mejdal GIK
Ribe BK 1 A Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Skanderborg 1 A Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
Slagelse B&I 1 A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Vallensbæk A1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U8BC  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 B Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Dalby GF B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
De gule C Logo Stouby GIF Stouby GIF
Fredericia KFUM 2 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
IF Lyseng B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB C B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Boldklub I C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Nif B Logo Næstved IF Næstved IF
SFB 2 C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Sik C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Vallensbæk B1 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk B2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U9A  | A  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Brande if A Logo Brande IF Brande IF
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
EFB 1 A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Erritsø GIF 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HVS 09 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HVS 09
Kolding B A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
NFC Rød A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nykøbing FC
Næstved IF A Logo Næstved IF Næstved IF
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sfb A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Silkeborg IF A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Vallensbæk IF A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
VRI 1 A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U9BC  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
"De røde lyn" B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
EFB 2 B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Erritsø GIF 2 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Farum B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Fredericia KFUM 1 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Gauerslund B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla II C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Kjellerup B Logo kjellerup if kjellerup if
Køge Boldklub 1 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Boldklub 2 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Næstved IF C Logo Næstved IF Næstved IF
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Vallensbæk IF B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub


Sted: Fredericia Idræts center
Adresse: vester Ringvej 100
Postnr: 7000
By: Fredericia
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 11-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
Kværndrup Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
LOLLANDS BANK CUP 2018 - ØRSLEV GIF
16. - 18. nov
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indoor League stævne
1. dec
HIF - Medaljestævne d.10-11 november
10. - 11. nov
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Uhre Ungdomscup
26. - 27. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
28. okt
KLANK 150 CUP
28. okt
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Bramdrupdam Cup FUTSAL 2018
18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Følg Staevner.dk på Twitter