Deltagere til DALBY-STÆVNET 2017

Dalby - Stævnet som er et breddestævne som er for B og C spillere. Der er præmier til alle spillere til og med U 9. Og alle hold er garanteret ca 30 min. spilletid

U 10 DRENGE B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalby C Logo Dalby IF Dalby IF
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U 10 DRENGE C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB 2 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U 10 PIGE C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Søhus Stige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U 10 PIGE B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nbsif A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U 11 DRENG B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby B Logo Dalby IF Dalby IF
KB/KR70 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U 11 DRENGE C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U 11 PIGE B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 11 PIGE C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
KB 1 C Logo Kerteminde boldklub Kerteminde boldklub
KB 2 C Logo Kerteminde boldklub Kerteminde boldklub
KB 3 C Logo Kerteminde boldklub Kerteminde boldklub

U 12 DRENGE C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
KB/KR70 1 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB/KR70 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KR70
Munkebo U12 - 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
SFB C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U 12 DRENGE B  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby B Logo Dalby IF Dalby IF
MB U12 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U 12 PIGE B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 12 PIGE C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 13 DRENGE C  | C  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF 1 C Logo Dalby IF Dalby IF
Dalby IF 2 C Logo Dalby IF Dalby IF
De Seje Hedenstedgutter C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kerteminde C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OB & ik Sort C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
OB & ik Stribet C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Odense KFUM C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
THE BULLDOGS C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
The hotdogs C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Årslev 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U 13 DRENGE B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Munkebo 1 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U 13 PIGE B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 13 PIGE C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 14 DRENGE C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gutterne C Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
KMD1 B Logo Dalby If Dalby If
KMD2 B Logo Dalby If Dalby If
KMD3 C Logo Dalby If Dalby If
KMD4 C Logo Dalby If Dalby If
Aarup 1 C Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub
Aarup 2 C Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

U 14 DRENGE B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
KRFK B Logo KRFK KRFK

U 14 PIGE C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 14 PIGE B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 15 DRENGE C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 15 PIGE C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 15 DRENGE B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 15 PIGE B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
KMB 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMB 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMB 3 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMB 4 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U 16 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 16 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Der leges med kugler og kasser C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Mummitroldene C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U 16 Pige B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 16 Pige C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 17 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fc Bazooka B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KB 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet kerteminde bk
Rotterne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Skibhusdrengene A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
The Goats C Logo Dalby IF Dalby IF

U 5 Mix  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 6 Mix  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby 1 C Logo Dalby IF Dalby IF
Dalby 2 C Logo Dalby IF Dalby IF
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Søhus stige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U 7 Mix  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Kerteminde 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo 1 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U 8 DRENGE  | BC  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BBB
Dalby C Logo Dalby IF Dalby IF
Højgaard Installation Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kerteminde 1 B Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde 2 C Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Krarup-espe Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Krarup-espe
Munkebo 1 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Sanderum Boldklub 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Søhus stige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U 8 PIGE  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U 9 DRENGE  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby C Logo Dalby IF Dalby IF
De Røde Lyn B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Munkebo Boldklub U-9 Drenge C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 4 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sub Ullerslev C Logo Sub Ullerslev Sub Ullerslev
sub ullerslev 2 C Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev

U 9 PIGE  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst piger B Logo boldklubben Marienlyst boldklubben Marienlyst
Nbsif A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Næsby 1 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 3 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

Arrangør: Dalby IF
Sted: Hindsholmhallen
Adresse: Dalby Bygade 5
Postnr: 5380
By: Dalby
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 16-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter