Deltagere til Hvalsø Cup 2018

Hvalsø-Cup er et indendørsstævne, som afvikles 6. - 7. Januar 2018. POKALER til de tre bedste hold i rækkerne U10-U16! MEDALJER til alle i rækkerne U8 til U9. Der uddeles scoringspræmier for gode mål og redninger.

U10 Drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjæverskov 1 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Bs72 C Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
FC Lejre B Logo FC Lejre FC Lejre
fc storebælt B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Gevninge C Logo Gevninge IF Gevninge IF
Hvalsø IF 1 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø IF 2 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Svogerslev Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Såby if B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet såby

U10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
TOF C Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold

U11 Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC såby C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet såby
Gundsølille B Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Hvalsø - 2 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø - 3 C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø 1 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
HVB Grøn Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Sort Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Ringsted IF hvid Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted IF sort Logo Ringsted IF Ringsted IF
Såby fodbold C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet såby
Tølløse Boldklub C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Vor Frue B Logo Vor Frue IF Vor Frue IF

U11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hvalsø IF 1 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø IF 2 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Ishøj If C Logo SB50 Fodbold SB50 Fodbold
LSF 1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Måløv Boldklub A Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Taastrup fc C Logo Taastrup FC Taastrup FC

U12 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Gundsølille C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Holbæk B&IF C1 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&IF C2 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hundige BK 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hundige BK
Hvalsø IF C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Svogerslev Rød C Logo Svogerslev boldklub Svogerslev boldklub

U12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Boeslunde C Logo Boeslunde Boldklub Boeslunde Boldklub
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Hvalsø u 12 piger B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø u13 piger 2 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
T.O.F. B Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold

U13 Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BFB 1 B Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber Bramsnæs Forenede Boldklubber
BFB 2 C Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber Bramsnæs Forenede Boldklubber
Drenge 1 C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Drenge 2 C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
farumdrengene B Logo farum boldklub farum boldklub
Holbæk Sportsakademi B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Juve Logo Vanløse IF Vanløse IF
Roma Logo Vanløse IF Vanløse IF
Team Weekend B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Herfølge
The attackers B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Vallensbæk B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Young Guns B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF

U13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Drenge  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
En Pose Blandet Logo Næstved IF Næstved IF
Gutterne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Havenisserne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Herlufsholm B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Herlufsholm
Holbæk (HB&I) C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hvalsø 1 C Logo Hvalsø if Hvalsø if
Hvalsø 2 C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Kr. Eskilstrup B Logo Kirke Eskilstrup Boldklub Kirke Eskilstrup Boldklub
RB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
RB 1906 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 Hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
RB 1906 Sort B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TBK Grøn C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
TBK Rød C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Team Bolas Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Cencio B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TN Anlæg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
White Ops Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14 Piger  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hvalsø u 13 piger 1 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø u14 piger 1 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø u14 piger 2 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Jogo Bonito A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Matador Mix A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næstved IF B Logo Næstved If Næstved If
Næverpigerne A Logo Næstved IF Næstved IF
Rosenhøj 04 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Stenlille 1 C Logo Stenlille IF Stenlille IF
Stenlille 2 C Logo Stenlille IF Stenlille IF
Søstrene P's All-Stars A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Såby C Logo Saaby Fodbold Saaby Fodbold

U15 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
EU Supply B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
FHF Grøn C Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Hvid B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Glumsø Auto B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Kr. Eskilstrup C Logo Kirke Eskilstrup Boldklub Kirke Eskilstrup Boldklub
Team Sportigan A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Victors Diciple C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U16 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
estilo y clase B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
FC Lejre Logo FC Lejre FC Lejre
Gentlemen´s B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hvalsø 1 Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
JBK 1 B Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
JBK 2 C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Listorps IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Listorps IF
Ruder konges knægte B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
YNWA Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

U16 Piger  | Kvinder/Piger

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Fa 2000 B Logo Fa 2000 Fa 2000
Fa 2000 1 B Logo Fa 2000 Fa 2000
FFB B Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 2 B Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 3 B Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Hvalsø 1 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø 2 C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Netto holdet B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Rosenhøj 02 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj 03 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Roskilde Pigefodbold 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Team James Bond B Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
Tølløse B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tølløse
Viby IF B Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening
Viby IF 2 B Logo Viby IF Viby IF

U8 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hvalsø C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø Blå C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvalsø
Hvalsø IF U8 C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Såby Fodbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Såby Fodbold
Toksværd - TOF B Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF
Vor Frue B Logo Vor Frue IF Vor Frue IF

Arrangør: Hvalsø IF
Sted: Hvalsø Hallen
Adresse: Skolevej 5
Postnr: 4330
By: Hvalsø
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 31-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Champions League for Kids-SJÆLLAND
29. okt 2018 - 31. mar 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby
18. - 19. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter