Deltagere til Fynske Bank Cup 2018

Største og billigste indestævne på vestfyn for 4 år i træk. Stævnet er et samarbejde mellem FYNSKE BANK og Assens FC. Kom og vær med i successen ”Fynske Bank Cup”, fre/lør/søn 12.-14. januar. PRÆMIER IALT FOR OVER 75.000,-

U10  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Assens FC 1 B Logo Assens FC Assens FC
Assens FC 2 C Logo Assens FC Assens FC
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 3 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Fodbold Tøserne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Gelsted G&IF C Logo Gelsted G&IF Gelsted G&IF
Glamsbjerg C Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Glamsbjerg B Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Haarby Boldklub B Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Haarby Boldklub C Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Korup-Ubberud 1 A Logo Ubberud IF Ubberud IF
Korup-Ubberud 2 B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Korup-Ubberud 3 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Tommerup B Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
VB Nyborg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
ØB B Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U11  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC C Logo Assens FC Assens FC
Dalum RØD B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum SORT C Logo Dalum IF Dalum IF
Flemløses rødder B Logo Flemløse boldklub Flemløse boldklub
Hatting Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Haarby Boldklub C Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Marienlyst B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Morud B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 3 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum BK 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Skeby GF 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby GF
Skeby GF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby GF
Team Odense S.Ø. B Logo Højby S&G Højby S&G
U11 drenge C Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Vinding SF B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U12  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC 1 B Logo Assens FC Assens FC
Assens FC 2 C Logo Assens FC Assens FC
B.67 Odense B Logo B.67 B.67
Dalum B Logo Dalum IF Dalum IF
Daniels drenge B Logo TIF FAABORG TIF FAABORG
Ebberup C Logo Ebberup IF Ebberup IF
Glamsbjerg IF B Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Glamsbjerg IF C Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Glamsbjerg IF B Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Haarby Boldklub B Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Hårslev /Særslev C Logo Hårslev Boldklub Hårslev Boldklub
KeyMate B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Legenderne B Logo Dalum IF Dalum IF
Legenderne 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Morud IF 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud IF 2 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
SFB B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SMD.dk B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Stafagab A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens fc B Logo Assens fc Assens fc
Assens fc B Logo Assens fc Assens fc
Assens fc B Logo Assens FC Assens FC
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Gutterne A Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
KB Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Morud 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
Morud 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
Team 2005 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
THE DREAM TEAM A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Årslev 1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC C Logo Assens FC Assens FC
Ebberup C Logo Ebberup IF Ebberup IF
HPTI C Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
S.K.F.I.F C Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
STIFFERNE Logo TUSA - IF TUSA - IF

U9  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC C Logo Assens FC Assens FC
Dalum Hvid B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Sort C Logo Dalum IF Dalum IF
Ebberup U-9 C Logo Ebberup IF Ebberup IF
Glamsbjerg C Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Højby S&G 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
Haarby Boldklub C Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Haarby Boldklub B Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Hårslev /Særslev C Logo Hårslev Boldklub Hårslev Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 4 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Odense Kfum 1 C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
S.K.F.I.F C Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
u 9 drenge Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK
ØB B Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U9/10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFC Girl Power C Logo Assens FC Assens FC
AFC Girl Power 2 B Logo Assens FC Assens FC
BBB C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
De Seje Nørre Aaby Piger 1 C Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK
De Seje Nørre Aaby Piger 2 C Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nr. Lyndelse Søby C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Lyndelse/Søby F.C.
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF

Arrangør: Assens FC
Sted: Arena Assens
Adresse: Rådhus Allé 25
Postnr: 5610
By: Assens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 03-01-2018


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter