Deltagere til KORUP REMA 1000 CUP 2018

Forældreforeningen KIF Fodbold indbyder til KORUP CUP 2018. STORT FODBOLDSTÆVNE I dagene 5.-6.-7. januar 2018 i Korup Kultur- & Idrætscenter.

Dame Senior  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Anonyme B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Båring GF C Logo Båring Gymnastikforening Båring Gymnastikforening
Intersport Viborg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KiteDanmark Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fodboldklubben
Kortklubben Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Korup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stige 1 Logo Stige Boldklub Stige Boldklub
Stige 2 Logo Stige Boldklub Stige Boldklub
AAB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

Herrer Senior  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 19:00 -24:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dansbo Entreprise A/S Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
E. Stein Frandsen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Mans Not Hot A Logo B.67 B.67
Glamsbjerg Fritidscenter Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Gustav Østergaards Maskinfabrik A/S Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hvordan smager vand? B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
LB Ejendomme Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Michael Maskinstation Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Spurs2500 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U10  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Brylle Boldklub C Logo Brylle Boldklub Brylle Boldklub
Egebjerg Fodbold C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
fc storebælt Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kfum B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Korup/Ubberud 1 Logo Ubberud IF Ubberud IF
Korup/Ubberud 2 Logo Ubberud IF Ubberud IF
Korup/Ubberud 3 Logo Ubberud IF Ubberud IF
Næsby BK 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK 3 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sanderum 1 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U11  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 09:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby if B Logo Dalby IF Dalby IF
Dalum IF Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF Sort A Logo Dalum IF Dalum IF
Korup/Ubberud Logo Korup IF Korup IF
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Oks C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
Sanderum BK 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 4 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U11 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg Fodbold X C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold Y C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold Z C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
KB 1 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
kuu 1 Logo Korup IF Korup IF
kuu 2 C Logo Korup IF Korup IF
Sanderum C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Årslev A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Årslev

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 09:00 -18:00

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BBB 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
CocioBoys B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
Hatting-Torsted 1 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team Sputnik A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF B Logo Dalum IF Dalum IF
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
TPI 1 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 4 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
KRFK 3 B Logo KRFK KRFK
kuu C Logo Korup IF Korup IF
Næsby piger 1 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Piger 2 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Piger 3 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sanderum 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U14  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Næsby 4 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Profildrengene A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Samderum Boldklub 5 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 4 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Årslev A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U15  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: fredag kl. 16:00 - 21:00

Holdnavn Niv Logo Klub
DigiTach Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fogeden Kommer A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
Korup 3 Logo Korup IF Korup IF
Moruds Misfostre C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse/Søby A Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 4 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U15 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U16  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Der leges med kugler og kasser A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Onde Krager Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Tarup Paarup Idrætsforening A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Team life B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TPI 10 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tramper FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U16 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U17  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
næsby4 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sct. Knuds gymnasie C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skov´s drenge A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U18 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 09:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 09:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø u6 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
OB B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U7 (3 mands)  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 09:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 4 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 5 Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø u7 1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø u7 2 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Rolfsted C Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Tved BK 1 Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved BK 2 Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U8 (5 mands)  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup U8 C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum Boldklub 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U9 (5 mands)  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum Grøn C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Hvid A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Sort B Logo Dalum IF Dalum IF
Ebberup C Logo Ebberup IF Ebberup IF
Egebjerg Fodbold C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Korup/Ubberud Logo Ubberud IF Ubberud IF
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 4 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U9 P (5 mands)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Korup/Ubberud Logo Ubberud IF Ubberud IF
Langeskov IF Logo Langeskov IF Langeskov IF
Nr. Lyndelse/Søby C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Lyndelse/Søby F.C.
Næsby 1 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

Arrangør: Korup IF
Sted: Korup Kultur- & Idrætscenter
Adresse: Præstevej 12
Postnr: 5210
By: Odense NV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 09-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Costa Brava Cup
14. - 19. okt 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 2
18. feb 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 1
10. feb 2018
GS Store Futsal Cup
20. - 21. jan 2018
Øens Hold Cup - Træningsstævne (U8-U17)
25. - 27. maj 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
18. - 19. aug 2018
Ikast Cup 2018
29. jun - 1. jul 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018
17. feb 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Skærbæk Open 2017
25. - 29. dec
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Kampen om Aarhus
3. feb 2018
Thisted Indoor
12. - 14. jan 2018
Ølholm Cup 2018
30. dec
Vibe´s Malerfirma Cup - Pigestævne
12. - 14. jan 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
Følg Staevner.dk på Twitter