Deltagere til KORUP REMA 1000 CUP 2018

Forældreforeningen KIF Fodbold indbyder til KORUP CUP 2018. STORT FODBOLDSTÆVNE I dagene 5.-6.-7. januar 2018 i Korup Kultur- & Idrætscenter.

Dame Senior  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Anonyme B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Båring GF C Logo Båring Gymnastikforening Båring Gymnastikforening
Intersport Viborg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KiteDanmark Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fodboldklubben
Kortklubben Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Korup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stige 1 Logo Stige Boldklub Stige Boldklub
Stige 2 Logo Stige Boldklub Stige Boldklub
AAB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

Herrer Senior  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 19:00 -24:00

Holdnavn Niv Logo Klub
BankNordik A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Strib Idrætsefterskole
Dansbo Entreprise A/S Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
E. Stein Frandsen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Mans Not Hot A Logo B.67 B.67
Glamsbjerg Fritidscenter Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Gustav Østergaards Maskinfabrik A/S Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hvordan smager vand? B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
LB Ejendomme Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Michael Maskinstation Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
seeded 1 A Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Spurs2500 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U10  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Brylle Boldklub C Logo Brylle Boldklub Brylle Boldklub
Egebjerg Fodbold C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
fc storebælt Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kfum B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Korup/Ubberud 1 Logo Ubberud IF Ubberud IF
Korup/Ubberud 2 Logo Ubberud IF Ubberud IF
Korup/Ubberud 3 Logo Ubberud IF Ubberud IF
Næsby BK 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK 3 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sanderum 1 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U11  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 09:00 - 18:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby if B Logo Dalby IF Dalby IF
Dalum IF Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF Sort A Logo Dalum IF Dalum IF
Korup/Ubberud Logo Korup IF Korup IF
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Oks C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
Sanderum BK 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 4 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U11 P  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg Fodbold X C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold Y C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold Z C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
KB 1 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
kuu 1 Logo Korup IF Korup IF
kuu 2 C Logo Korup IF Korup IF
Sanderum C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Årslev A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Årslev
Årslev 2 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 09:00 -18:00

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BBB 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
CocioBoys B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
Hatting-Torsted 1 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Legenderne A Logo Dalum IF Dalum IF
Team Sputnik A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vikingerne B Logo Dalum IF Dalum IF

U13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF B Logo Dalum IF Dalum IF
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
TPI 1 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 4 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
KRFK 3 B Logo KRFK KRFK
kuu C Logo Korup IF Korup IF
Næsby piger 1 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Piger 2 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Piger 3 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sanderum 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U14  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Næsby 4 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Profildrengene A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Samderum Boldklub 5 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 4 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Årslev A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U15  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: fredag kl. 16:00 - 21:00

Holdnavn Niv Logo Klub
DigiTach Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fogeden Kommer A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
Korup 3 Logo Korup IF Korup IF
Moruds Misfostre C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse/Søby A Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 4 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U15 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U16  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Der leges med kugler og kasser A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Onde Krager Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Tarup Paarup Idrætsforening A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Team life B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Torben Tryksparks Tropper FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TPI 10 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tramper FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U16 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U17  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Depotet Vestfyn Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
næsby4 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sct. Knuds gymnasie C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skov´s drenge A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U18 P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:00 - 23:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 09:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 09:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø u6 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
OB B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U7 (3 mands)  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 09:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø 1 Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 4 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 5 Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø u7 1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø u7 2 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Rolfsted C Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Tved BK 1 Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved BK 2 Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U8 (5 mands)  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Korup 1 Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup U8 C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum Boldklub 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U9 (5 mands)  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum Grøn C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Hvid A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Sort B Logo Dalum IF Dalum IF
Ebberup C Logo Ebberup IF Ebberup IF
Egebjerg Fodbold C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Korup/Ubberud Logo Ubberud IF Ubberud IF
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 4 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Tved B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U9 P (5 mands)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 09:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Korup/Ubberud Logo Ubberud IF Ubberud IF
Langeskov IF Logo Langeskov IF Langeskov IF
Nr. Lyndelse/Søby C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Lyndelse/Søby F.C.
Næsby 1 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
SKFIF Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

Arrangør: Korup IF
Sted: Korup Kultur- & Idrætscenter
Adresse: Præstevej 12
Postnr: 5210
By: Odense NV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 09-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter