Deltagere til Fraugde spar nord cup

Velkommen til Spar Nord Fraugde cup 2017 Kom og deltag i et af Fyens mest populære julestævner første weekend i december (2-3 december 2017).

Dame senior  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Anonyme B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Blue Laides Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
De fede må svede Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Pink Laides Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
SUB B Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev
SUB B Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev
Søllige B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Søllinge Sport og fritid
Team dyt i Bamsen A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U10 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
FC Horsens 1 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
OKS U10 B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS U10 B 2 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI 1 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U11 Drenge  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF Sort A Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø GIF A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Hold 1 A Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Hold 2 B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB3 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS 3 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS 4 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SFB II B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Søhus Stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U12 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde 1 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 3 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
OB B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U12 Pige  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde U12 C Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U14 Pige  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
KRFK Logo KRFK KRFK
Næsby A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Aarslev BK B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Aarup Boldklub B Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

U15 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bulderbasserne B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Dalum IF B Logo Dalum IF Dalum IF
De udstødte Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
DigiTach B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Drengerøvene B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Revisorgården Odense B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dalum
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U15 Pige  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermidag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde U15 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U16 Pige  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde U16 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U17 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U19 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Four and a fat man A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
iMakeiPhones A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Teknikgruppen Logo Hedensted IF Hedensted IF
VIPS OG CO A Logo Grindsted GIF Grindsted GIF

U6 Drenge/pige  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde GIF B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
RB27 Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
RB27 C Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Ringe boldklub Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Søhus stige Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
søhus stige boldklub C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U8 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde GIF B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U9 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Fraugdes friske fyre 1 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
MG & BK 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG & BK
Mg og Bk 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mg og bk
OKS 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Skt Klemens C Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

Arrangør: Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Sted: Fraugde hallen
Adresse: Stat-ene-vej 18
Postnr: 5220
By: Odense SØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 24-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Costa Brava Cup
14. - 19. okt 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 2
18. feb 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 1
10. feb 2018
GS Store Futsal Cup
20. - 21. jan 2018
Øens Hold Cup - Træningsstævne (U8-U17)
25. - 27. maj 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
18. - 19. aug 2018
Ikast Cup 2018
29. jun - 1. jul 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018
17. feb 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Skærbæk Open 2017
25. - 29. dec
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Kampen om Aarhus
3. feb 2018
Thisted Indoor
12. - 14. jan 2018
Ølholm Cup 2018
30. dec
Vibe´s Malerfirma Cup - Pigestævne
12. - 14. jan 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
Følg Staevner.dk på Twitter