Deltagere til Morud Intersport Cup 2017

Kom og vær med i et af Fyns mest populære julestævne første weekend i december (1-2-3 December 2017)

U10 Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.13.45-17.15

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BK Stjernen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
BK Stjernen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
EGIF 2 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
EGIF 3 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Morud IF B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 (U9) B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.12.15-13.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Moruds seje Piger B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Otteruptøserne C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U11 Drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl.09.00-12.15

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 3 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 4 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
De Hurtige B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
De Seje C Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Odense KFUM 1 B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
SS Skjold 1 B Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold
SS Skjold 2 C Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold

U12 Drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl.12.30-17.30

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BBB 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Hatting-Torsted 1 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ipswich A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Legenderne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dalum
Morud 2 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud 3 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud 4 C Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud IF 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
SMD.dk B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Spar Nord Vejle A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Årslev B Logo Aarslev boldklub Aarslev boldklub

U13 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  7 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl.17.45-20.30

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Morud 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
Morud 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
Paper Consult 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl.17.00-19.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Alutagrender.dk A Logo Horsens FS Horsens FS
Hold 4 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
House Doctor A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ingen klub
Morud IF U15 C Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Nr. Lyndelse/Søby A Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Årslev A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U16 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl.19.30-22.00

Holdnavn Niv Logo Klub
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
BM 2 B Logo Marienlyst Marienlyst
Hedensted B Logo Hedensted if Hedensted if
Raundahl & Moesby B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Tarup Paarup Idrætsforening A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Torben Tryksparks Tropper FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TPI B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tramper FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U7 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.10.45-12.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Nr.1 - Vejle A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næsby 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.09.00-10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Gauerslund 1 Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund A Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
seje piger C Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Ubberud IF C Logo Ubberud IF Ubberud IF

U9 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Morud Idrætsforening
Sted: Langesøhallen
Adresse: Idrætsvej 7
Postnr: 5462
By: Morud
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 19-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Nordea Cup Ringkøbing
5. - 13. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter