Deltagere til Sparekassen Bredebro Cup

Sparekassen Bredebro Cup er et traditionsrigt julestævne. Der er masser af spurtpræmier for flotte scoringer og gode redninger. Personlige præmier til nr. 1 og 2 i alle rækker. I U6,U7,U8 og U9 er der medaljer til alle.

U10 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro B Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Lunderskov Boldklub B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Starup U10 C Logo Starup UIF Starup UIF
TSF B Logo Tønder SF Tønder SF
Tønder A Logo Tønder SF Tønder SF

U10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro C Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Dansk Entreprenørservice & Bjarne Malers drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Felsted if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted if
Møgeltønder C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif

U11 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dreamteam 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Dreamteam A C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Tjæreborg IF C Logo Tjæreborg IF Tjæreborg IF

U12 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro C Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Felsted if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted if
Luksuspleje A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
RØB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BBI
Team EFB A Logo Esbjerg fB Esbjerg fB
Team HiFive B Logo Hedensted IF Hedensted IF

U12 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Skærbæk Tøserne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Vest

U13 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
ikast drengene A Logo Ikast fs Ikast fs

U13 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Tjæreborg IF 1 B Logo Tjæreborg IF Tjæreborg IF
Tjæreborg IF 2 C Logo Tjæreborg IF Tjæreborg IF

U14 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
HFK B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Jerne B Logo Jerne IF Jerne IF

U15 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Jerne B Logo Jerne IF Jerne IF

U16 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Bo og de gou B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ghetto Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U16 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U17 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U18 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U19 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Sundesved Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tønder
Znickis Sømænd Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U6 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro 1 B Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Bredebro 2 B Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Møgeltønder C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif

U7 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro B Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Starup 1 og Starup 2 B Logo Starup UIF Starup UIF
Tsf 1 Logo Tønder SF Tønder SF
Tsf 2 Logo Tønder SF Tønder SF

U8 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro B Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF
TSF B Logo Tønder SF Tønder SF

U9 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro 1 B Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Bredebro 2 B Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
SHIF Skanderup Drenge 1 C Logo Skanderup Hjarup IF Skanderup Hjarup IF
Starup 2 B Logo Starup UIF Starup UIF
Starup UIF 1 B Logo Starup UIF Starup UIF
Tønder sf 1 B Logo Tønder SF Tønder SF
Tønder SF 2 B Logo Tønder SF Tønder SF

U9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Bredebro idrætsforening
Sted: Bredebro Idrætscenter
Adresse: Langagervej 64
Postnr: 6261
By: Bredebro
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 01-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
BRANDE CUP 2017
2. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
Kun for piger indefodboldstævne 1.
9. dec
TUSE CUP UNGDOM U6 - U11 DRENGE/PIGER
9. - 10. dec
Undløse moneycup 2017
9. - 10. dec
Herlev Julecup 2017
2. - 3. dec
TUSE CUP UNGDOM U12 - U17 DRENGE/PIGER
16. - 17. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter