Deltagere til Teamvest-CUP 2017

Kom til indendørs Ungdoms-fodboldstævne den 17-18 og 19 november 2017 i vores super fritidscenter i Skærbæk (6780).Stævnet er over 3 dage. U19/senior spiller fredag. U10-U12 lørdag og U6-U9 søndag. Arrangør: Teamvest ungdomsfodbold

Senior - U19 Dr.  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Flæskes Tæskehold Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ---
Ravsted UI Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ravsted
TK Belægning A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tårnvej Biler Grindsted B Logo Grindsted GIF Grindsted GIF

U10 Dr.  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro IF B Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Sønderris SK B Logo Sønderris Sports klub Sønderris Sports klub
Teamvest 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest
Teamvest 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest
Toftlund iF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Toftlund

U10/U11 Pi.  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dreamteam 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Dreamteam A C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Seje tøser Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
teamvest 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet teamvest
teamvest 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet teamvest
Varde 1 B Logo Varde IF Varde IF
Varde 2 B Logo Varde IF Varde IF

U11 Dr.  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dansk Entreprenørserice & Bjarne Malers drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sædding-Guldager IF 1 C Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
Sædding-Guldager IF 2 C Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
teamvest Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet teamvest

U12 Dr.  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Højer IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højer IF
Løgum IF C Logo Løgum IF Løgum IF
Ribe BK 1 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Teamvest 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest
Teamvest 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet teamvest

U12 Pi  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bredebro IF
Møgeltønder C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Teamvest Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest

U7  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bredebro
Gauerslund IF 1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Kvik 70 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roager if
Løgum if Logo Løgum if Løgum if
Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
teamvest 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest
Teamvest 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet teamvest
Toftlund Logo Toftlund IF Toftlund IF
Varde 3 Logo Varde if Varde if
Varde if (U7 Piger) Logo Varde if Varde if
Varde if 1 Logo Varde if Varde if
Varde if 2 Logo Varde if Varde if

U8  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
EIS Thunder B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg International School
Ribe BK 1 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ribe BK 3 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
SGI 1 Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
SGI 2 Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
Spangsbjerg if 1 B Logo Spangsbjerg if Spangsbjerg if
Spangsbjerg if 2 B Logo Spangsbjerg if Spangsbjerg if
teamvest 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet skærbæk
Teamvest 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet skærbæk
teamvest 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet skærbæk
Visby IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Visby

U9 Dr.  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ask C Logo Alslev Sport & Kultur Alslev Sport & Kultur
Bredebro C Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
EIS Thunder B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg International School
EIS Thunder 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg International School
Hjerting IF 1 Logo Hjerting IF Hjerting IF
Hjerting IF 2 Logo Hjerting IF Hjerting IF
højer IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højer IF
kvik 70 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roager if
Løgum if B Logo Løgum IF Løgum IF
spangsbjerg if 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet spangsbjerg
Spangsbjerg if 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Spangsbjerg
Team Vest B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skærbæk ungdomsboldklub
Team Vest 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skærbæk ungdomsboldklub
Team Vest 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skærbæk ungdomsboldklub
Tjæreborg IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tjæreborg
toftlund if B Logo Toftlund IF Toftlund IF

U9 Pi.  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ribe 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ribe
Ribe 2 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Teamvest 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest
Teamvest 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet teamvest


Sted: Skærbæk Fritidscenter
Adresse: Storegade 46
Postnr: 6780
By: Skærbæk
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 05-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter