Deltagere til Åbne Syddanske PIGE Inde- Mesterskaber

TSIF afholder de "Åbne Syddanske Pige Inde- MESTERSKABER" med præmier for mere end kr. 60.000,-. Sponsorer er bl.a.: BurgerKing, Ørsted, RaceSyd, VesterKopi, Fredericia Teater, Froosh Smooties, Event-C, Molly & My, CBeauty&Care og Ny Form Direct.

U12  | 2  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
BM Black B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
FC Kolding Nord 3 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FC Kolding Nord 4 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
HFK B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Skibets Seje Sild 1 B Logo Skibet IF Skibet IF
SMH Rideudstyr Vejle B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12  | 1  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
BM Red/White A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
FC Kolding Nord 1 A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FC Kolding Nord 2 A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Fodboldpigerne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skjern

U13  | 1  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Skanderborg B Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
Fredericia KF U13 Girls A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fredericia KF
HFK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub

U13  | 2  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM White B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
FC Skanderborg V B Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
FC Skanderborg X B Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
Fredericia KF U13 Piger A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fredericia KF
Hedensted if B Logo Hedensted IF Hedensted IF
HFK 3 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HSV B Logo Brødeskov if Brødeskov if
Sanistål B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14  | 1  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag efter middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst A Logo Marienlyst Marienlyst
TEAM BLÅHOLM A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14  | 2  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag efter middag

Holdnavn Niv Logo Klub
FA 2000 Pirates B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 Tigers B Logo FA 2000 FA 2000
HSV B Logo Brødeskov if Brødeskov if
The Unicorns B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U15  | 1  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
Jerne IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg
KoldingQ A Logo KoldingQ KoldingQ
Liga-tøser A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
TOQ Marienlyst 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
TOQ Marienlyst 2 A Logo Marienlyst Marienlyst
TPI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Aalborg / Nørresundby Malerfirma A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U15  | 2  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dream Girls A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dybbøl 1 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
HSV B Logo Brødeskov if Brødeskov if

U16  | 1  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Darlings A Logo Varde IF Varde IF
Hatting Torsted Stensballe A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
KoldingQ Logo KoldingQ KoldingQ
Team Odense Q A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U16  | 2  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Fredericia Girls B Logo Taulov/Skærbæk IF Taulov/Skærbæk IF
Fredericia U16 piger B Logo Taulov/Skærbæk IF Taulov/Skærbæk IF
Strib Ild Fluer B Logo strib if strib if
Team Vest C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
Team Vest 2 C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC

Arrangør: Taulov/Skærbæk IF
Sted: Elbohallen
Adresse: Tingvejen 24
Postnr: 7000
By: Fredericia
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 30-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Costa Brava Cup
14. - 19. okt 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 2
18. feb 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 1
10. feb 2018
GS Store Futsal Cup
20. - 21. jan 2018
Øens Hold Cup - Træningsstævne (U8-U17)
25. - 27. maj 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
18. - 19. aug 2018
Ikast Cup 2018
29. jun - 1. jul 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018
17. feb 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Skærbæk Open 2017
25. - 29. dec
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Kampen om Aarhus
3. feb 2018
Thisted Indoor
12. - 14. jan 2018
Ølholm Cup 2018
30. dec
Vibe´s Malerfirma Cup - Pigestævne
12. - 14. jan 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
Følg Staevner.dk på Twitter