Deltagere til Fodbold Stævne Højby 2017

"Fodbold stævnet Højby" er et breddestævne for B-C(D) Hold, med fokus på gode oplevelser. Vi håber, at rigtig mange klubber vil lægge vejen forbi igen i år, til nogen gode fodbold oplevelser sammen. "Fodbold for alle og alle for fodbold"

Dame Senior  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 18/11 Eftermiddag ca

Holdnavn Niv Logo Klub

U10  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 19/11 (Middag ca)

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 19/11 (middag ca)

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 3 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 4 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Højby 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 3 B Logo Højby S&G Højby S&G
Sanderum BK C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Vestfalen´s Helte C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U12  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn. 19/11 Eftermiddag ca

Holdnavn Niv Logo Klub
Højby 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 C Logo Højby S&G Højby S&G

U13  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør. 18/11 (Middag ca)

Holdnavn Niv Logo Klub
THE BULLDOGS C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U14  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør. 18/11 (middag ca)

Holdnavn Niv Logo Klub

U15  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør. 18/11 Eftermiddag ca

Holdnavn Niv Logo Klub

U16  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn. 19/11 Eftermiddag ca

Holdnavn Niv Logo Klub

U16 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn. 19/11 Eftermiddag ca

Holdnavn Niv Logo Klub

U5/6  | BD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 18/11 (Formiddag)

Holdnavn Niv Logo Klub
Højby U6 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby U6 - 2 B Logo Højby S&G Højby S&G

U7  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 18/11 (Formiddag)

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
De skal flækkes A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
De skal knækkes C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Højby U7 C Logo Højby S&G Højby S&G
Nr. Lyndelse/ Søby B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC

U8  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 19/11 (Formiddag)

Holdnavn Niv Logo Klub
Højby U8 C Logo Højby S&G Højby S&G
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Sanderum Boldklub C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U9  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 18/11 (Formiddag)

Holdnavn Niv Logo Klub
Højby A Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G 2 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G 3 C Logo Højby S&G Højby S&G
Mg og Bk 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mg og BK

U9 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 19/11 (Formiddag)

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Højby S&G
Sted: Højby Hallen
Adresse: Nørrelunden 20
Postnr: 5260
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 06-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP TØZER B/C stævne
10. feb 2018
Drachmann Cup 2017
25. - 26. nov
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Sparekassen Sjælland Cup 2017/18
9. dec 2017 - 6. jan 2018
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bramdrupdam Cup 2017
10. - 19. nov
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Løjt IF Cup 2017
24. - 26. nov
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
Munkebo Cup
17. - 19. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Gladsaxe VIF Cup 2017
10. - 12. nov
Sparekassen Vendsyssel Cup
16. - 18. feb 2018
Åbent kommunemesteskab for Holstebro Kommune.
26. jan - 4. feb 2018
Nørhalne Elite Cup
10. - 12. maj 2018
Nørhalne Cup
10. - 12. maj 2018
Nr. Lyn Cup 2018
19. - 21. jan 2018
Dana Cup Hjørring 2018
23. - 28. jul 2018
Odder Cup 2018
18. - 21. maj 2018
Grenaa IF Cup 2017
27. - 28. dec
Daglibrugsen cup Harboøre 2017
17. - 19. nov
Taastrup Cup 2017
5. nov
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017
28. okt
SGIF novemberstævne 2017
4. - 5. nov
Futsalstævne
12. nov
Jelling Firma-& Gadefodbold
12. nov 2017 - 25. feb 2018
Ministævne AB Tårnby U8
29. okt
Hårlev CUP
28. okt
Fortuna Sydbank Cup 2017
28. okt
U9 Gentofte Futsal Cup
5. nov - 17. dec
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Følg Staevner.dk på Twitter