Deltagere til Fodbold Stævne Højby 2017

"Fodbold stævnet Højby" er et breddestævne for B-C(D) Hold, med fokus på gode oplevelser. Vi håber, at rigtig mange klubber vil lægge vejen forbi igen i år, til nogen gode fodbold oplevelser sammen. "Fodbold for alle og alle for fodbold"

Dame Senior  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 18/11 Eftermiddag ca

Holdnavn Niv Logo Klub
Højby 1 Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 Logo Højby S&G Højby S&G
Søllinge Sport og Fritid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Søllinge Sport og fritid

U10  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 19/11 (Middag ca)

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
OKS U10 B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
Søhus Stige 2 B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
TPI 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U11  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 19/11 (middag ca)

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 3 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 4 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum C Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø GIF C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Højby 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 3 B Logo Højby S&G Højby S&G
OKS blå C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Stribet Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum BK C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Vestfalen´s Helte C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U12  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn. 19/11 Eftermiddag ca

Holdnavn Niv Logo Klub
BM B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Fjordager C Logo Fjordager IF Fjordager IF
Højby 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
Legenderne B Logo Dalum IF Dalum IF
Legenderne 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Nr. Lyndelse Drengene C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse Drengene 2 C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC

U13  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør. 18/11 (Middag ca)

Holdnavn Niv Logo Klub
BM pigerne Logo Marienlyst Marienlyst
Højby S&G 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
OB & ik B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
THE BULLDOGS C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U14  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør. 18/11 (middag ca)

Holdnavn Niv Logo Klub

U15  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør. 18/11 Eftermiddag ca

Holdnavn Niv Logo Klub
Michaels disciple B Logo Højby S&G Højby S&G

U16  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn. 19/11 Eftermiddag ca

Holdnavn Niv Logo Klub

U16 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn. 19/11 Eftermiddag ca

Holdnavn Niv Logo Klub
Højby allstars C Logo Højby S&G Højby S&G

U5/6  | BD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 18/11 (Formiddag)

Holdnavn Niv Logo Klub
De blå Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Højby hold 3 Logo Højby S&G Højby S&G
Højby U6 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby U6 - 2 B Logo Højby S&G Højby S&G
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U7  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 18/11 (Formiddag)

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB - Hold 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB - Hold 2 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
HØB City C Logo Herrested G & IF Herrested G & IF
Højby U7 C Logo Højby S&G Højby S&G
Nr. Lyndelse /Søby fc 2 C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse/ Søby B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC

U8  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 19/11 (Formiddag)

Holdnavn Niv Logo Klub
Gislev IF C Logo Gislev IF Gislev IF
HØB United C Logo Herrested G & IF Herrested G & IF
Højby U8 C Logo Højby S&G Højby S&G
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næsby 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sanderum Boldklub C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SFB U8 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB u8 C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U9  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 18/11 (Formiddag)

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde 1 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Gislev IF C Logo Gislev IF Gislev IF
Højby A Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G 2 B Logo Højby S&G Højby S&G
Mg og Bk 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mg og BK
Odense KFUM C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Søhus Stige BK C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

U9 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 19/11 (Formiddag)

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Højby S&G
Sted: Højby Hallen
Adresse: Nørrelunden 20
Postnr: 5260
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 07-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Costa Brava Cup
14. - 19. okt 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
Super Brugsen Cup 2018
3. - 4. mar 2018
Fårvang Mini Cup
10. - 11. mar 2018
HOLBÆK CUP 2018
1. - 2. sep 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 2
18. feb 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 1
10. feb 2018
GS Store Futsal Cup
20. - 21. jan 2018
Øens Hold Cup - Træningsstævne (U8-U17)
25. - 27. maj 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
Vibe´s Malerfirma Cup - Pigestævne
12. - 14. jan 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Kampen om Aarhus
3. feb 2018
Ølholm Cup 2018
30. dec
Thisted Indoor
12. - 14. jan 2018
Nordea Cup 2018
5. - 14. jan 2018
2. juledag i Mønshallerne 2017
26. dec
Følg Staevner.dk på Twitter