Deltagere til Sparekassen Fyn Cup 2018

LANGESKOV IF OG SPAREKASSEN FYN, LANGESKOV INDBYDER TIL INDEFODBOLDSTÆVNE DEN 20. OG 21. JANUAR 2018. Lørdag den 20/1 2018-Niv. B/C: Drenge U6,U7,U9,U13 og U14. Piger U8-U12. Søndag den 21/1 2018-Niv. B/C: Drenge U8,U10,U11,U12,U15-U17. Piger U14.

P U 11/U12 (2007-06)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
LIF 1 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF

P U 14 (2004)  | BC  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ebberup C Logo Ebberup IF Ebberup IF
EGB B Logo Ejby IK Ejby IK
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Nr Lyn B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Team JFS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Team OdenseQ B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team OdenseQ
Tårup IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

P U 8 (2010)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

P U 9/U10 (2009-08)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
LIF 1 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF

U 10 (2008)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
fc storebælt B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 3 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF

U 11 (2007)  | BC  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 3 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 4 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
KB/KR70 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB/KR70 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Næsby 1 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum BK 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U 12 (2006)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
CocioBoys B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
TPI - 2 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
tpi-1 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Årslev C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U 13 (2005)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
LIF C Logo Langeskov IF Langeskov IF
THE BULLDOGS C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Vamdrup U13 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U 14 (2004)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Vamdrup U14 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U 15 (2003)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BIF Drengene C Logo Billund IF Billund IF
Bulderbasserne 1 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Bulderbasserne 2 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Drengerøvene B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
LIF C Logo Langeskov IF Langeskov IF

U 16 (2002)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
KRFK C Logo KRFK KRFK
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Team life Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tramper FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U 17 (2001)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 6 (2012)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF Logo Dalby IF Dalby IF
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Testhold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Tommerups Ninjagoer C Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub

U 7 (2011)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Rolfsted C Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening

U 8 (2010)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.1909-2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909-1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1913 B Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Dalby IF Logo Dalby IF Dalby IF
LIF 1 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Murermester Anders Bové B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Rolfsted IF B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening

U 9 (2009)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allested U&IF B Logo Allested U & I Allested U & I
Ebberup C Logo Ebberup IF Ebberup IF
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
OB 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Rolfsted IF B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening

Arrangør: Langeskov IF
Sted: Langeskov Hallerne
Adresse: Børmosevej 3
Postnr: 5550
By: Langeskov
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 31-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Costa Brava Cup
14. - 19. okt 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 2
18. feb 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 1
10. feb 2018
GS Store Futsal Cup
20. - 21. jan 2018
Øens Hold Cup - Træningsstævne (U8-U17)
25. - 27. maj 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
18. - 19. aug 2018
Ikast Cup 2018
29. jun - 1. jul 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018
17. feb 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Skærbæk Open 2017
25. - 29. dec
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Kampen om Aarhus
3. feb 2018
Thisted Indoor
12. - 14. jan 2018
Ølholm Cup 2018
30. dec
Vibe´s Malerfirma Cup - Pigestævne
12. - 14. jan 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
Følg Staevner.dk på Twitter