Deltagere til Løjt Super Brugsen Cup 2017

Vi GENTAGER SUCCESEN HÅNDBOLDSTÆVNE FOR BREDDE Håndbold Weekenden d. 15.-17. december For U6, U8, U10, U12, U14 Løjt IF Håndbold & Super Brugsen Løjt, afholder Super Brugsen Løjt Julestævne 2017 i Løjt hallerne ved Åbenrå, Sønderjylland.

U10 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ensted U10 mix C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted håndbold
Starup UIF B Logo Starup UIF Starup UIF
Team Haderslev KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Haderslev KFUM
TMT ungdom 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMT ungdom
TMT ungdom 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMT ungdom

U10 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBI/SAXBURG C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BBI/SAXBURG
Felsted if U10 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet felsted
Løjt IF C Logo Løjt IF Løjt IF
Over Jerstal Håndboldklub C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Over Jerstal Håndboldklub
Tinglev SV Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tinglev if

U10 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF B Logo BOV IF BOV IF
Vejen - pigerne B Logo Vejen håndboldklub Vejen håndboldklub

U10 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hammelevs piger C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev
Løjt IF C Logo Løjt IF Løjt IF
Sundeved HK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sundeved HK
Team Haderslev KFUM C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Haderslev KFUM
Team Møgeltønder Tønder Håndbold C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Møgeltønder Tønder Håndbold
Vejen tøserne C Logo Vejen håndboldklub Vejen håndboldklub

U12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Børkop HK B Børkop Håndbold klub Logo ukendt af Staevner.dk Børkop Håndbold klub
Løgum B Logo Løgum IF Løgum IF
Tinglev Lundtoft IF - 2006 B Logo Lundtoft IF Lundtoft IF
TM Tønder 1 B Logo Tønder SF Tønder SF

U12 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF C Logo Bov IF Bov IF
Felsted U12 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet felsted
HUIF C Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
Løgum C Logo Løgum IF Løgum IF
Løjt IF C Logo Løjt IF Løjt IF
TM Tønder 2 C Logo Tønder SF Tønder SF

U12 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
FHK hold B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fredericia HK 1990
Starup UIF B Logo Starup UIF Starup UIF
Sundeved HK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sundeved HK
Team Haderslev KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Haderslev KFUM
TMT Håndbold Ungdom C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMT Håndbold Ungdom

U12 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fredericia HK 1990 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fredericia HK 1990
Løjt IF C Logo Løjt IF Løjt IF
Starup UIF C Logo Starup UIF Starup UIF
TMT Håndbold Ungdom C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMT Håndbold Ungdom
VHF C Logo Vojens Håndboldforening Vojens Håndboldforening

U14 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Eftermiddag/Aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Sundeved HK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sundeved HK

U14 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Eftermiddag/Aften

Holdnavn Niv Logo Klub
H&K rødder C Logo Bredsten SG&I Bredsten SG&I
Løgum B Logo Løgum IF Løgum IF

U14 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Eftermiddag/Aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Eftermiddag/Aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Sundeved HK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sundeved HK

U6 Mix  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBI/SAXBURG Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BBi/SAXBORG
K&K´s yngel C Logo Bredsten SG&I Bredsten SG&I
Løgum 1 Logo Løgum IF Løgum IF
Løgum 1 C Logo Løgum IF Løgum IF
Løjt IF 1 C Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 2 C Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 3 C Logo Løjt IF Løjt IF
Over Jerstal Håndboldklub Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Over Jerstal Håndboldklub
Sundeved HK 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sundeved HK
Sundeved HK 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sundeved HK

U8 Mix  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ensted U8 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted håndbold
Løjt IF 1 B Logo Løjt IF Løjt IF
Tinglev SV B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tinglev if

U8 Mix  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Mix  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBI/SAXBURG C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BBI/SAXBORG
Løjt IF 2 C Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 3 C Logo Løjt IF Løjt IF
Over Jerstal Håndboldklub C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Over Jerstal Håndboldklub
Tinglev SV C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tinglev if
Tinglev SV 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tinglev if
TMT 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMT Ungdom
TMT 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMT Ungdom
TMT 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMT Ungdom

Arrangør: Løjt IF
Sted: Løjt Idrætsanlæg Hal 1 & 2
Adresse: Løjt Skolegade 17
Postnr: 6200
By: Aabenraa
Land: Danmark

Sport: Håndbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 01-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Løjt Super Brugsen Cup 2017
15. - 17. dec
Sønderjyske Handball Cup
19. - 20. maj 2018
Verler Handball Cup
19. - 20. maj 2018
Berlin Handball Cup
31. mar - 1. apr 2018
Arnhem Handball Cup
31. mar - 1. apr 2018
Kolding Handball Cup
31. mar - 1. apr 2018
Hanse Cup
31. mar - 1. apr 2018
Løjt Super Brugsen Cup 2017
15. - 17. dec
Sønderjyske Handball Cup
19. - 20. maj 2018
Verler Handball Cup
19. - 20. maj 2018
Kolding Handball Cup
31. mar - 1. apr 2018
Hanse Cup
31. mar - 1. apr 2018
Berlin Handball Cup
31. mar - 1. apr 2018
Arnhem Handball Cup
31. mar - 1. apr 2018
Løjt Super Brugsen Cup 2017
15. - 17. dec
Følg Staevner.dk på Twitter