Deltagere til ALLESØ CUP 2017

Velkommen til Fyns bedste indendørsstævne. Stævnet afvikles i den 1600 m2 store Allesø Hal, som huser 2 baner. Der er næsten ingen ventetid og rækkerne spilles færdigt løbende. Kom og vær med igen i år - vi glæder os :)

U10  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BK Stjernen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
BK Stjernen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Dalum IF B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Korup-Ubberud 1 B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Korup-Ubberud 2 B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Korup-Ubberud 3 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Langeskov 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Langeskov 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Langeskov 3 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Næsby BK 1 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK 3 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK2 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS U10 B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
Sanderum 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum bk

U11  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl 10**

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
allesø C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
OKS B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS Rød B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum BK 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum BK 3 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U12  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl 10**

Holdnavn Niv Logo Klub
BM B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Årslev B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U12 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl 17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø U.12 Piger C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø U.12 Piger - hold 2 C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
KRFK B Logo KRFK KRFK
OKS pigerne C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Skårup IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skårup IF
Søhus Stige 1 C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige 2 B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
U12 Piger B Logo Korup IF Korup IF

U13  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag ca. 12.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dennis s drenge A Logo korup if korup if
Dennis s drenge 2 Logo korup if korup if
TPI 2 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi U13 4 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl 17-00

Holdnavn Niv Logo Klub
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Aarup Boldklub B Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

U14 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Ca 18.30

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Ca. 18.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 9.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø U6 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
De blå B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
holuf pile if U6 1 Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
holuf pile if U6 2 Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 9.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø gf B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø gf B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF

U8  | Mixede

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
B.1909-2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909-1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 5 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 6 B Logo Dalum IF Dalum IF
Nr. Bjært Strandhuse B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Næsby 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næsby 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
OB 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup U8 Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Søndersø 3 og Søndersø 4 C Logo Søndersø Boldklub Søndersø Boldklub
Søndersø 3 og Søndersø 4 C Logo Søndersø Boldklub Søndersø Boldklub

U9  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Allesø Fodbold
Allesø 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Allesø Fodbold
Korup-Ubberud 1 B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Korup-Ubberud 2 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

Arrangør: Allesø Gymnastik Forening
Sted: Allesø Hallen
Adresse: Søhusvej 255
Postnr: 5270
By: Odense N
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 17-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Costa Brava Cup
14. - 19. okt 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
Super Brugsen Cup 2018
3. - 4. mar 2018
Fårvang Mini Cup
10. - 11. mar 2018
HOLBÆK CUP 2018
1. - 2. sep 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 2
18. feb 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 1
10. feb 2018
GS Store Futsal Cup
20. - 21. jan 2018
Øens Hold Cup - Træningsstævne (U8-U17)
25. - 27. maj 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
Vibe´s Malerfirma Cup - Pigestævne
12. - 14. jan 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Kampen om Aarhus
3. feb 2018
Ølholm Cup 2018
30. dec
Thisted Indoor
12. - 14. jan 2018
Nordea Cup 2018
5. - 14. jan 2018
2. juledag i Mønshallerne 2017
26. dec
Følg Staevner.dk på Twitter