Deltagere til Kellmann's VVS Cup 2017

MIF Fodbold har fornøjelsen at indbyde til Kellmann's VVS Cup i indefodbold for U6-U13 i weekenden 16.-17. december 2017. Stævnet foregår i Augustenborg-hallerne, og vi håber på stor opbakning, så spillere og publikum kan få et par fornøjelige fodbolddage

Poder U6 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
HUI 1 B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
HUI 2 B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Midtals IF Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Midtals IF 2 Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening

Poder U7 Mix  | Mixede

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS 1 Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS 2 Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS 3 Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Broager UI 1 C Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 C Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 1 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Egen UI Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Egen UI Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
HUI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild Logo Lysabild SG Lysabild SG
Midtals IF Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Nord/Als Logo Nord-Als Boldklub Nord-Als Boldklub
SUB 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 3 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 4 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U10 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Midtals IF C Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U10 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI Logo Broager UI Broager UI
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U10 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS A Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Egen UI B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Gråsten B. A Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hørup UI C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Fremad C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U10 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egen UI B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U10 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egen ui C Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
SUB Sønderborg C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U11 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nordals B B Logo Nord-Als Boldklub Nord-Als Boldklub

U11 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Midtals IF B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening

U11 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad 1 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Svenstrup UF 1 C Logo Svenstrup Ungdomsforening Svenstrup Ungdomsforening
Svenstrup UF 2 C Logo Svenstrup Ungdomsforening Svenstrup Ungdomsforening

U12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad 2 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
MIF U12 B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening

U12 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Christiansfeld 3 C Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Hørup UI hold 2 C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Notmark SU B Logo Notmark SU Notmark SU
Notmark SU C Logo Notmark SU Notmark SU
Sub sønderborg C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U13 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Christiansfeld 1 B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Christiansfeld 2 B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Hørup UI hold 1 B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
MIF U13 B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Sub sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U13 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U13 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gråsten B. B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
HFK. B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub

U8 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl ! A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
HUI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild B Logo Lysabild SG Lysabild SG
Nord/Als B B Logo Nord-Als Boldklub Nord-Als Boldklub

U8 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egen UI A Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Ensted IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Midtals IF A Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U8 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Midtals IF B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening

U9 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager UI 1 B Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 B Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Egen UI B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Gråsten B1 B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Gråsten B2 C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Nord-Als Boldklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals Boldklub
Notmark SU C Logo Notmark SU Notmark SU
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad U9 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U9 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS 1 C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS

U9 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Midtals IF B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening

U9 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet dag: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Midtals Idrætsforening
Sted: Augustenborghallerne
Adresse: Kettingvej 19a
Postnr: 6440
By: Augustenborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 24-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter