Deltagere til Sportmaster cup 2018

Sportmaster cup 2018. Horsens FS afholder igen stort indefodboldstævne i Vesthallen, Torstedhallen og Stensballehallen den 5. 6. og 7. januar 2018. Der spilles i drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13 og U14. STATUETTER/POKALER TIL ALLE SPILLERE.

Drenge U10  | AB  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
FC Horsens 1 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 3 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 4 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 5 C Logo FC Horsens FC Horsens
Fodbold Venner B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Jelling FS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
KLG B Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Løsning if C Logo Løsning IF Løsning IF
Sanderum A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Team Licens A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Topgun A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Vejle Boldklub B1 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vejle Boldklub B2 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
VSK Aarhus B Logo Vejlby IK Vejlby IK
VSK Aarhus Logo Vejlby IK Vejlby IK

Drenge U11  | AB  | Herrer/Drenge

25 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Egebjerg/Gedved 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EIF
Egebjerg/Gedved 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EIF
Erritsø GIF A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Farstrup comfort center B Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
Galten FS B Logo Galten Forenede Sportsklubber Galten Forenede Sportsklubber
Hatting Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Julle B Logo Juelsminde Idrætsforening Juelsminde Idrætsforening
Lund IF B Logo Lund IF Lund IF
NORDEA B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Palles Bageri A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ravn Arkitektur A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sprinterne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stensballe 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenaballe IK
Stensballe 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Søndermarken I.K. A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Søndermarken I.K. B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
TEAM ELLEBÆK A Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
TMG 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMG
TMG 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMG
Østbirk IF B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

Drenge U12  | AB  | Herrer/Drenge

41 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bagges Boys B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Brande IF A Logo Brande IF Brande IF
Fyrværkerimesteren A Logo FC Horsens FC Horsens
Fyrværkerimesteren II B Logo FC Horsens FC Horsens
Galten FS A Logo Galten Forenede Sportsklubber Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS B Logo Galten Forenede Sportsklubber Galten Forenede Sportsklubber
GGIF3 C Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Herning Fremad A Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 1 B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 2 B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Hovedgård 1 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård 1 C Logo Hovedgård if Hovedgård if
Hovedgård 2 C Logo Hovedgård if Hovedgård if
Hovedgård 3 C Logo Hovedgård if Hovedgård if
Højgaard Installation C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Håndværkerne B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
KeyMate B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KHIF-1 B Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF-2 C Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
Lund IF 1 B Logo Lund IF Lund IF
Lund IF 2 B Logo Lund IF Lund IF
middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
middelfart B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
middelfart C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Sammenholdet U12 B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Sammenholdet U12 C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Sille & Silas Børnetøj Hedensted C Logo Hedensted if Hedensted if
Skibet B Logo Skibet IF Skibet IF
Smølferne B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Spar Nord Vejle A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Sportmaster Vejle A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stafagab A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Stensballe IK 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe IK 3 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Team Autogården B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team HiFive B Logo Hedensted if Hedensted if
Team Licens B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Linde+Larsen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team netIP A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TSA Midtjylland A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Ølsted C Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

Drenge U13  | AB  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
CT Byg Vejle A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Depeche A Logo AC Horsens AC Horsens
DK el - CoastZone B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hovedgård C Logo Hovedgård if Hovedgård if
Jacobsen Plus B Logo Fc Horsens Fc Horsens
Rosenberg Malerfirma A Logo AC Horsens AC Horsens
Spar Nord Vejle 2 A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Spar Nord Vejle A A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Sygt Drengerøøøv A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Team SNORK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TP montage 2 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
TP-Montage B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Drenge U14  | AB  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
DK Transportbaand A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Ernst iv B Logo Horsens fs Horsens fs
FC Rødderne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HT1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT3 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT4 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Jelling FS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Kutlingerne B Logo Bredsten SG&I Bredsten SG&I
Sportigan Hedensted B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sportigan Hedensted
Stensballe IK 1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Team bedre end beckham B Logo Horsens FS Horsens FS
Team er en fodbold rund B Logo Horsens fs Horsens fs
Team FOX A Logo IF Lyseng IF Lyseng
Team Hængeløg A Logo Horsens fs Horsens fs

Drenge U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HFS1 Logo Horsens FS Horsens FS
HFS2 Logo Horsens FS Horsens FS
HFS3 Logo Horsens FS Horsens FS
HFS4 Logo Horsens FS Horsens FS
Hover 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Hover 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Krudtuglerne B Logo FC Horsens FC Horsens
Løsning IF C Logo Løsning IF Løsning IF
Pyramide Drengene C Logo FC Horsens FC Horsens

Drenge U7  | Mixede

28 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
Bredballe IF A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Daugård/Engum B Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Daugård/Engum 2 C Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
De blå lyn C Logo Stilling IF Stilling IF
De blå lyn 2 C Logo Stilling IF Stilling IF
Egebjerg IF1 C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF2 C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
FC Horsens 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 3 C Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting - Torsted 1 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 3 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 1 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Horsens Fs C Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 3 C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Lund if 1 B Logo Lund if Lund if
Lund if 2 C Logo Lund if Lund if
SIK1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK3 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
TIF/ØB 1 C Logo Tørring IF Tørring IF
TIF/ØB 2 C Logo Tørring if Tørring if
Varde if Logo Varde if Varde if

Drenge U8  | AB  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Logo Århus GF Århus GF
Bredballe IF 1 B Logo Bredballe if Bredballe if
Bredballe IF 2 A Logo Bredballe if Bredballe if
Bredballe IF 3 C Logo Bredballe if Bredballe if
Buf Horsens 1 C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Buf Horsens 2 C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Daugård/Engum C Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Egebjerg Superstars C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Gifferne C Logo Gedved IF Gedved IF
Hedensted IF 1 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens Freja C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Horsens Fs C Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens Fs B Logo Horsens FS Horsens FS
Murermester Anders Bové A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SIS A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Solbjerg 1 B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg 2 B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
VB Piger B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Østbirk IF B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

Drenge U9  | AB  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg IF C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg IF
FC Mårslet B Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Hatting-Torsted 1 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
HFS 1 B Logo Horsens FS Horsens FS
HFS 1 C Logo Horsens FS Horsens FS
HFS 2 B Logo Horsens FS Horsens FS
HFS 2 C Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Jelling 1 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 C Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
LokalBolig Vejle 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
LokalBolig Vejle 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lystrup 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Lystrup 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Søvind A Logo Søvind GIF Søvind GIF
Søvind B Logo Søvind GIF Søvind GIF
Vejle FC C Logo Vejle FC Vejle FC
Aabenraa B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

Arrangør: Horsens FS
Sted: Vesthallen
Adresse: Fussingsvej 61
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 20-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Costa Brava Cup
14. - 19. okt 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
Super Brugsen Cup 2018
3. - 4. mar 2018
Fårvang Mini Cup
10. - 11. mar 2018
HOLBÆK CUP 2018
1. - 2. sep 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 2
18. feb 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 1
10. feb 2018
GS Store Futsal Cup
20. - 21. jan 2018
Øens Hold Cup - Træningsstævne (U8-U17)
25. - 27. maj 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
Vibe´s Malerfirma Cup - Pigestævne
12. - 14. jan 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Kampen om Aarhus
3. feb 2018
Ølholm Cup 2018
30. dec
Thisted Indoor
12. - 14. jan 2018
Nordea Cup 2018
5. - 14. jan 2018
2. juledag i Mønshallerne 2017
26. dec
Følg Staevner.dk på Twitter