Deltagere til HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold, for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U9 lørdag d.28 oktober 2017. 5 kampe til hvert hold. Tilmeldingsgebyret er KUN 250,- pr. hold (medaljer til alle)

U6 lørdag kl.9-11  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.28/10 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
brøndby if Logo brøndby if brøndby if
brøndby if Logo brøndby if brøndby if
brøndby if Logo brøndby if brøndby if
Espergærde IF B Logo Espergærde IF Espergærde IF
Farum Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Hekla U6 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hvidovre 1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre 3 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB Q1 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kb Q1 - Hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby 1 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 3 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 4 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Vestia Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 lørdag kl.11-13  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  10 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.28/10 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Gentofte FA Grå Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte FA Hvid Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte FA sort Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
HIF BASSERNE 1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF BASSERNE 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF BASSERNE 3 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF BASSERNE 4 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Lyngby 1 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 3 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj BK 2 Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Vallensbæk IF 1 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vestia B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Østerbro IF 1 A Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 A Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 3 A Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 4 A Logo Østerbro IF Østerbro IF

U8 lørdag kl.13-15 A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.28/10 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
A-fa A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet amager-fodboldakademi
B1903 Løver A Logo B1903 B1903
Hvidovre IF Tigere Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2010D A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Sort-10 A A Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub

U8 lørdag kl.13-15 B  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  6 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.28/10 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Gepard B Logo B1903 B1903
Hvidovre IF Løver Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Pantere Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Lyngby 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9 lørdag kl.15-17 A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.28/10 kl.15-17

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Galacticos A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 1 A Logo B1903 B1903
HIF 1 A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U9 lørdag kl.15-17 B  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.28/10 kl.15-17

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Galacticos B B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
HIF 3 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF 4 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Østerbro IF 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 C Logo Østerbro IF Østerbro IF

Arrangør: Hvidovre IF
Sted: Dansborghallen (Hvidovre stadion)
Adresse: Sollentuna allé 1-3
Postnr: 2650
By: Hvidovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<oktober 2017>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 22-10-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Nordea Cup Ringkøbing
5. - 13. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter