Deltagere til Maliq Vinter Cup 2018

Vi indbyder nu til MALIQ VINTER CUP 2018 i Broager Hallerne den sidste weekend i januar m?ned. St?vnet afvikles for piger og drenge U6-U12, U9-U13 drenge opdeles i B og C r?kker.?NYHED... som noget nyt har vi valgt at lave en futsal fredag for u14 og u15.

U10 Piger  | -  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B Logo Broager ui Broager ui
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Egen UI B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U10B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BNS
BUI 1 Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 Logo Broager UI Broager UI
Ensted IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
Gråsten A Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U10C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI C Logo Broager UI Broager UI
lysabild SG C Logo Lysabild SG Lysabild SG
SUB 3 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
VBIF drengene C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U11 Piger  | -  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI C Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dybbøl
Dybbøl 2 (Lærke ) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dybbøl
Gråsten Boldklub B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
lysabild SG C Logo Lysabild SG Lysabild SG
Midtals IF B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Vamdrups Piger B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U11B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI 1 B Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 B Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ensted IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
Eui B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Felsted if B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted if
GB B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Sønderborg fremad 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sønderborg fremad 2 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U11C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF ipnordic boys C Logo Bov IF Bov IF
Bov IF ipnordic drenge C Logo Bov IF Bov IF
BUI 3 C Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Nordals 1 Logo Nord-Als Boldklub Nord-Als Boldklub
Nordals 2 C Logo Nord-Als Boldklub Nord-Als Boldklub
SUB C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg fremad 1 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
VBIF drengene C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U12 Piger  | -  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
FVB C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Gråsten Boldklub C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Fremad 1 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U12B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
B Logo Broager UI Broager UI
B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Bov IF Logo Bov IF Bov IF
HKUF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Harreslev-Kobbermølle UF

U12C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
C Logo Broager UI Broager UI
C Logo Broager UI Broager UI
C Logo Broager UI Broager UI
Felsted if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted if
HKUF 2007 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Harreslev-Kobbermølle UF
RØB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BBI

U13 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Broager Logo Broager UI Broager UI
Broager Logo Broager UI Broager UI
Gbuiu 15 2 Logo Broager UI Broager UI
GBuiu15 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bui
TeamJulie Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tøsedrengene Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub

U13 Piger  | -  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Futsal  | -  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Futsal  | -  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | -  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Broager UI 2 C Logo Broager UI Broager UI
HUI 1 Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
HUI 2 Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U7  | -  | Mixede

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødekro
Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
BNS 1 Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS 2 Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS 3 Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Broager UI 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Broager
Broager UI 3 C Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 4 C Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 5 C Logo Broager UI Broager UI
EUI Grøn Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
EUI Gul Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
HUI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild Logo Lysabild SG Lysabild SG
SUB 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 3 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 4 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U8  | -  | Mixede

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Banditterne B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Baryllerne B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Bns1 C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Bns2 C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Bui 1 B Logo Broager UI Broager UI
Bui 2 B Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 1 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ensted IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
EUI A Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Felsted U8 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted Idrætsforening
Lysabild Logo Lysabild SG Lysabild SG
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF
SUB 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 3 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U9 Piger  | -  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gråsten Boldklub U9 Piger Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
hørup UI C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
lysabild SG C Logo Lysabild SG Lysabild SG
RødekroIF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening

U9B  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov if 1 B Logo BOV IF BOV IF
Bov if 2 B Logo BOV IF BOV IF
Broager UI 1 B Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 B Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 3 B Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Gråsten b1 B Logo Gråsten boldklub Gråsten boldklub
Nord-Als 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals Boldklub

U9C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS 1 C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Dybbøl 3 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Gråsten b 2 C Logo Gråsten boldklub Gråsten boldklub
HUI2009 C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Nord-Als 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals Boldklub

Arrangør: Broager UI
Sted: Broager Hallen
Adresse: Skolevej 5
Postnr: 6310
By: Broager
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 05-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter