Deltagere til Solrød Meny Cup 2018

Solrød FC byder igen velkommen til klubbens årlige Solrød Meny Cup. Stævnet spilles over to weekender 13-14 og 20-21 januar 2018. Vi håber at rigtig mange vil tage imod denne invitation. Vi spiller om pokaler igen år. Vi ses i Solrød

Herresenior A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
6 venner på flugt i en kano af frugt Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hyggeholdet Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stativ, Stakit, Kasket Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sunred Beach Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Herresenior B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Barca XI B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Do the sturridge dance B Logo Vetterslev Høm GF Vetterslev Høm GF
FC FFFF B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

Oldboys +33  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Bacon C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sunred Beach
Dnautoservice B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Forældrene fra KIF 2010 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Inforevision C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde if 08 C Logo karlslunde if karlslunde if
Old Irish Pub Køge A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Showballe Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 Logo Solrød FC Solrød FC
Terkel Pedersen Rådgivende Ingeniører ApS C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Oldgirls +28  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-10 Drenge (08) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF gul A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby IF sort A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Hellas 1 Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Løverne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Solrød FC Logo Solrød FC Solrød FC

U-10 Drenge (08) B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hellas 2 Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Himmelev B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Solrød FC Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 Logo Solrød FC Solrød FC
Strøby Rip B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Strøby Rup B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Tune if B Logo Tune if Tune if

U-10 Drenge (08) C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 C Logo B1903 B1903
Bagsværd BK Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Hellas 3 Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Karlslunde IF 4 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 5 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Køge Nord FC 1 C Logo Køge Nord FC Køge Nord FC
Køge Nord FC 2 C Logo Køge Nord FC Køge Nord FC
Solrød FC Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 Logo Solrød FC Solrød FC
Strøby Rap C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65

U-10 Pige (08) A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
hik u10 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK U10 blå Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Vanløse pigerne Logo Vanløse IF Vanløse IF

U-10 Pige (08) B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Vanløse pigerne Logo Vanløse IF Vanløse IF

U-11 Drenge (07) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Byggeprojekt.dk Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
NIF 1 A Logo Næstved IF Næstved IF
Ronaldos drenge Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skovshoved IF Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Solrød FC 1 A Logo Solrød FC Solrød FC

U-11 Drenge (07) B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De Røde Djævle B Logo Solrød FC Solrød FC
Havdrup C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
NIF 2 B Logo Næstved IF Næstved IF
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC

U-11 Drenge (07) C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Køge Nord FC C Logo Køge Nord FC Køge Nord FC
NIF 3 C Logo Næstved IF Næstved IF
Solrød U11 C Logo Solrød FC Solrød FC

U-11 Pige (07)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-12 Drenge (06) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Academy A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ipswich A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Newells Oldbos A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Solrød FC A A Logo Solrød FC Solrød FC
Surftown A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U-12 Drenge (06) B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Hold 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
De Røde Djævle Logo Solrød FC Solrød FC
Elmo FJ B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Havdrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
Solrød FC B B Logo Solrød FC Solrød FC

U-12 Drenge (06) C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Hold 2 C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Henriks drenge C Logo Vindinge IF Vindinge IF
HG Drengene Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Holbæk B&I C1 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I C2 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Solrød C - 1 C Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød C - 2 C Logo Solrød FC Solrød FC

U-12 Pige (06-07)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI

U-13 Drenge (05) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Goleador A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Roskilde KFUM blå Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Solrød 1 A Logo Solrød FC Solrød FC

U-13 Drenge (05) B  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
farum 1 B Logo farum boldklub farum boldklub
farum 2 B Logo farum boldklub farum boldklub
Holbæk Sportsakademi B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Newells Oldboys Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
RB 1906 1 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 2 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Roskilde KFUM hvid Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM stribede Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Skjold Hvid B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold Rød B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Solrød 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød 3 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød 4 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød 5 Logo Solrød FC Solrød FC
Team Tuse B Logo Tuse IF Tuse IF
The attackers B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Velez Sarsfield B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-13 Drenge (05) C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
RB 1906 3 C Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 4 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Solrød M C Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød N C Logo Solrød FC Solrød FC

U-14 Pige (04-05) A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Boldkanon A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Espergærde IF A Logo Espergærde IF Espergærde IF
Jogo Bonito Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Meangirls A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Næver pigerne A Logo Næstved IF Næstved IF
Solrød FC A B Logo Solrød FC Solrød FC
Søstrene P's All-Stars A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-14 Pige (04-05) B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Espergærde IF B Logo Espergærde IF Espergærde IF
FB pigerne B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB pigerne 2 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hareskov IF 1 B Logo hareskov if hareskov if
Hareskov IF 2 Logo Hareskov IF Hareskov IF
Kastrups Løver B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Solrød FC B B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC C B Logo Solrød FC Solrød FC

U-6 Drenge (12)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Roskilde KFUM blå Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM hvid Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Solrød FC 1 Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 Logo Solrød FC Solrød FC

U-7 Drenge (11) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC A1 A Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC A2 Logo Solrød FC Solrød FC
Vallensbæk IF 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U-7 Drenge (11) B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Banditterne B Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber Bramsnæs Forenede Boldklubber
De glade drenge Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet De glade drenge
Dragør BK Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør BK 2 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Ejby IF B Logo Ejby IF Ejby IF
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC B1 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC B2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Vallensbæk IF 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 3 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
VIF RØD B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U-8 Drenge (10) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF Logo Albertslund IF Albertslund IF
BS72 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Greve Hvid A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
IF Bytoften A Logo IF Bytoften IF Bytoften
Solrød FC 1 A Logo Solrød FC Solrød FC

U-8 Drenge (10) B  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Lejre 1 B Logo FC Lejre FC Lejre
FC Lejre 2 B Logo FC Lejre FC Lejre
Gadstrup IF B Logo Gadstrup IF Gadstrup IF
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
IF Bytoften B Logo IF Bytoften IF Bytoften
Karlslunde IF 1 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB 4 (B) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Roskilde KFUM Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 4 B Logo Solrød FC Solrød FC
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Tune IF Logo Tune IF Tune IF
Vanløse IF BLÅ B Logo Vanløse IF Vanløse IF
Vanløse IF RØD B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U-8 Drenge (10) C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Greve Hvid C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Hvid 2 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Karlslunde IF Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Solrød FC 3 C Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 5 C Logo Solrød FC Solrød FC
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC

U-9 Drenge (09) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF Gul A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Greve Hvid A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI I A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Solrød FC 1 A Logo Solrød FC Solrød FC

U-9 Drenge (09) B  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF Blå B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Fix 1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GVI Il B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Havdrup 1 B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Havdrup 2 B Logo Havdrup GI Havdrup GI
IF Bytoften B Logo IF Bytoften IF Bytoften
KB U9 Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U9 Chelsea B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kenobi B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Næstved IF B Logo Næstved IF Næstved IF
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vor Frue Logo Vor Frue IF Vor Frue IF

U-9 Drenge (09) C  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjæverskov U9 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Bobba Fett C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Ejby IF 1968 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ejby IF 1968
Fix 3 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Greve Hvid C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI III C Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Herfølge BK. C Logo HB Køge HB Køge
Herfølge BK. 2 B Logo HB Køge HB Køge
KB U9 Real Madrid C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Måløv C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Næstved IF C Logo Næstved IF Næstved IF
Solrød FC 3 C Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 4 C Logo Solrød FC Solrød FC
Tune 2 C Logo Tune IF Tune IF

U-9 Pige (08-09) A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 Pige (09-10) B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Solrød FC
Sted: Solrød Idræts Center
Adresse: Tingryds Allé 27
Postnr: 2680
By: Solrød
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 20-12-2017

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter