Deltagere til Solrød Meny Cup 2018

Solrød FC byder igen velkommen til klubbens årlige Solrød Meny Cup. Stævnet spilles over to weekender 13-14 og 20-21 januar 2018. Vi håber at rigtig mange vil tage imod denne invitation. Vi spiller om pokaler igen år. Vi ses i Solrød

Herresenior A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Herresenior B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Barca XI B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Do the sturridge dance B Logo Vetterslev Høm GF Vetterslev Høm GF
FC FFFF B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
SFC B Logo Solrød FC Solrød FC

Oldboys +33  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Bacon C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sunred Beach
Dnautoservice B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Forældrene fra KIF 2010 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Inforevision C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde if 08 C Logo karlslunde if karlslunde if
Karlslunde if 08 C Logo karlslunde if karlslunde if
Old Irish Pub Køge A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Showballe Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC
Terkel Pedersen Rådgivende Ingeniører ApS C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Oldgirls +28  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bagsværd BK C Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub

U-10 Drenge (08) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hellas 1 Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Himmelev A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde if 1 A Logo karlslunde if karlslunde if
Løverne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Solrød FC Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 Logo Solrød FC Solrød FC

U-10 Drenge (08) B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hellas 2 Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Himmelev B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
karlslunde if 2 B Logo karlslunde if karlslunde if
karlslunde if 3 B Logo karlslunde if karlslunde if
Solrød FC Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 Logo Solrød FC Solrød FC
Strøby Rip B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Strøby Rup B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Tune if B Logo Tune if Tune if

U-10 Drenge (08) C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 C Logo B1903 B1903
Hellas 3 Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Karlslunde IF 4 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Solrød FC Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 Logo Solrød FC Solrød FC
Strøby Rap C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65

U-10 Pige (08) A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
hik u10 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Vanløse pigerne Logo Vanløse IF Vanløse IF

U-10 Pige (08) B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Vanløse pigerne Logo Vanløse IF Vanløse IF

U-11 Drenge (07) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HIK1 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK2 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
NIF 1 A Logo Næstved IF Næstved IF
Solrød FC 1 A Logo Solrød FC Solrød FC

U-11 Drenge (07) B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De Røde Djævle B Logo Solrød FC Solrød FC
Havdrup C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
NIF 2 B Logo Næstved IF Næstved IF
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC

U-11 Drenge (07) C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
NIF 3 C Logo Næstved IF Næstved IF
Solrød U11 C Logo Solrød FC Solrød FC

U-11 Pige (07)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-12 Drenge (06) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ipswich A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Newells Oldbos A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Solrød FC A A Logo Solrød FC Solrød FC
Surftown A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Velez Sarsfield A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-12 Drenge (06) B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Hold 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Elmo FJ B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Havdrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
Solrød FC B B Logo Solrød FC Solrød FC

U-12 Drenge (06) C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Hold 2 C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Holbæk B&I C1 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I C2 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Solrød C - 1 C Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød C - 2 C Logo Solrød FC Solrød FC

U-12 Pige (06-07)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI

U-13 Drenge (05) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Goleador A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Solrød 1 A Logo Solrød FC Solrød FC
Velez Sarsfield A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-13 Drenge (05) B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
farum 1 B Logo farum boldklub farum boldklub
farum 2 B Logo farum boldklub farum boldklub
Holbæk Sportsakademi B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Newells Oldboys Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
RB 1906 1 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 2 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Skjold Hvid B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold Rød B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Solrød 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød 3 B Logo Solrød FC Solrød FC
Team Tuse B Logo Tuse IF Tuse IF
The attackers B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club

U-13 Drenge (05) C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
RB 1906 3 C Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

U-14 Pige (04-05) A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Jogo Bonito Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Meangirls A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Næver pigerne A Logo Næstved IF Næstved IF
Søstrene P's All-Stars A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-14 Pige (04-05) B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FB pigerne B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB pigerne 2 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hareskov IF B Logo hareskov if hareskov if

U-6 Drenge (12)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Solrød FC 1 Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 Logo Solrød FC Solrød FC

U-7 Drenge (11) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC A1 A Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC A2 Logo Solrød FC Solrød FC
Vallensbæk IF 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U-7 Drenge (11) B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De glade drenge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dragør BK Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Ejby IF B Logo Ejby IF Ejby IF
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 3 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC B1 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC B2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Vallensbæk IF 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U-8 Drenge (10) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BS72 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Solrød FC 1 A Logo Solrød FC Solrød FC

U-8 Drenge (10) B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Lejre 1 B Logo FC Lejre FC Lejre
FC Lejre 2 B Logo FC Lejre FC Lejre
Gadstrup IF B Logo Gadstrup IF Gadstrup IF
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Karlslunde IF 1 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB 4 (B) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 4 B Logo Solrød FC Solrød FC
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Vanløse IF BLÅ B Logo Vanløse IF Vanløse IF
Vanløse IF RØD B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U-8 Drenge (10) C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Karlslunde IF Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Solrød FC 3 C Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 5 C Logo Solrød FC Solrød FC
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC

U-9 Drenge (09) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF Gul A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Greve Hvid A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI I A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Ibisi Tigerne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næstved IF A Logo Næstved IF Næstved IF
Solrød FC 1 A Logo Solrød FC Solrød FC

U-9 Drenge (09) B  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF Blå B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Greve Blå Kometer B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Hvid B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI Il B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Havdrup 1 B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Havdrup 2 B Logo Havdrup GI Havdrup GI
KB U9 Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U9 Chelsea B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kenobi B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Næstved IF B Logo Næstved IF Næstved IF
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vor Frue Logo Vor Frue IF Vor Frue IF

U-9 Drenge (09) C  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjæverskov U9 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Bobba Fett C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Ejby IF 1968 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ejby IF 1968
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Greve Hvid C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Hvid C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI III C Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Herfølge BK. C Logo HB Køge HB Køge
Herfølge BK. 2 B Logo HB Køge HB Køge
KB U9 Real Madrid C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Måløv C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Næstved IF C Logo Næstved IF Næstved IF
Solrød FC 3 C Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 4 C Logo Solrød FC Solrød FC

U-9 Pige (08-09) A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 Pige (09-10) B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Solrød FC
Sted: Solrød Idræts Center
Adresse: Tingryds Allé 27
Postnr: 2680
By: Solrød
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 16-12-2017

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Costa Brava Cup
14. - 19. okt 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 2
18. feb 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 1
10. feb 2018
GS Store Futsal Cup
20. - 21. jan 2018
Øens Hold Cup - Træningsstævne (U8-U17)
25. - 27. maj 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
18. - 19. aug 2018
Ikast Cup 2018
29. jun - 1. jul 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018
17. feb 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Skærbæk Open 2017
25. - 29. dec
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Kampen om Aarhus
3. feb 2018
Thisted Indoor
12. - 14. jan 2018
Ølholm Cup 2018
30. dec
Vibe´s Malerfirma Cup - Pigestævne
12. - 14. jan 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
Følg Staevner.dk på Twitter