Deltagere til Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold

STÆVNET ER UDSOLGT. TUSIND Tak for Jeres tilmeldinger. Vi glæder og til at se Jer i næste weekend den 9 og 10 december 2017. I Dalumhallerne, Mejerivej 1 5260 Odense S. Til et fyldt program med masser af spændende kampe.

U-10 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 9:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
allested A Logo Allested U & I Allested U & I
Bjert IF 1 A Logo Bjert IF Bjert IF
Bjert IF 2 B Logo Bjert IF Bjert IF
BM 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Næsby BK 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Rudkøbing C Logo Rudkøbing boldklub Rudkøbing boldklub
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum boldklub Sanderum boldklub
Stjernen A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stjernen
Søhus Stige Boldklub B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Team GB A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
VB A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U-11 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 15:30 - 18:30

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby BK A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SUB Sønderborg 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U-12 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 12:15 - 15:15

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 1 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BM1 A Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Morud IF 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud IF 2 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
SfB 1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
TEAM TVC A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
UIV A/S B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Årslev B Logo Aarslev boldklub Aarslev boldklub

U-13 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 15:30 - 18:30

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager IF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Kerteminde A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Morud 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud 2 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Paper Consult 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Paper Consult 2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Skiller Boys A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
THE DREAM TEAM A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
TP-Montage B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Årslev 1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U-14 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 18:45 - 21:30

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
De Hvide Ulve A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
DK Transportbaand A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
KMD A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Næsby Boldklub A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS X A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Y A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Team InCom/netIP A Logo Herning Fremad Herning Fremad
Årslev A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U-17 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag kl. 18:45 - 21:30

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC A Logo Assens Fc Assens Fc
Brobybøllerne B Logo FC Broby FC Broby
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Der leges med kugler og kasser A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
FC Bazooka B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
FIF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
FIF 2 A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Næsby 4 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oure Fodbold Akademi A Logo Oure Idrætsskoler Oure Idrætsskoler
Tarup Paarup Idtrætsforening A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Team K So B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Team Sok A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Traepillerfyn.dk A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Under uret A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst

U-8 drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 9:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
B.1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Egebjerg 1 B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Egebjerg 2 B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Fraugde GIF B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Gauerslund IF B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup U8 C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Stjernerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stjernen boldklub

U-9 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag kl. 12:15 - 15:15

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø 1 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BGIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Jelling 1 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Kolding B A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted IF B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB 1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Søhus Stige BK C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

Arrangør: Dalum IF
Sted: Dalumhallerne
Adresse: Mejerivej 1
Postnr: 5260
By: Odense S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 03-12-2017

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Costa Brava Cup
14. - 19. okt 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 2
18. feb 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 1
10. feb 2018
GS Store Futsal Cup
20. - 21. jan 2018
Øens Hold Cup - Træningsstævne (U8-U17)
25. - 27. maj 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
18. - 19. aug 2018
Ikast Cup 2018
29. jun - 1. jul 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018
17. feb 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Skærbæk Open 2017
25. - 29. dec
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Kampen om Aarhus
3. feb 2018
Thisted Indoor
12. - 14. jan 2018
Ølholm Cup 2018
30. dec
Vibe´s Malerfirma Cup - Pigestævne
12. - 14. jan 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
Følg Staevner.dk på Twitter