Deltagere til Slagelse Cup 2017

Slagelse Cup 2017. Indendørsstævne i vesthallen den 9-10 dec. Masser af kampe. A-B-C rækker. Præmier til alle. 5-manndsmål for U-7 til U-9. 7-mandsmål for U-9 til U-12.

U-10 - 7-mandsmål  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse Grøn B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse Sort B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Rødderne C Logo Føllenslev Særslev IF Føllenslev Særslev IF
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Team Swag B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Vemmelev 1 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Vemmelev 2 C Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U-11 - 7-mandsmål  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Høng GF C Logo Høng GF Høng GF
Høng GF B Logo Høng GF Høng GF
NIF Blå B Logo Næstved IF Næstved IF
NIF Grøn B Logo Næstved IF Næstved IF
NIF Hvid C Logo Næstved IF Næstved IF
Næstved IF C Logo Næstved IF Næstved IF
Slagelse B&I 1 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Stenlille IF C Logo Stenlille IF Stenlille IF

U-12 - 7-mandsmål  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ajax A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Coffe print A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HFC 2 A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HFC1 A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Kant by K A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SBI Slagelse
LSF A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
RB drengene A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Vanløse A Logo Vanløse IF Vanløse IF

U-7 - 5-mandsmål  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
HG Blå Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG Hvid Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Lynge-Broby IF C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Næstved Logo Næstved if Næstved if
Slagelse B&I (1) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagelse B&I
Slagelse B&I (2) C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagelse B&I
Solrød B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød A B Logo Solrød FC Solrød FC
Undløse B Logo Undløse Boldklub 1901 Undløse Boldklub 1901

U-8 - 5-mandsmål  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 - 5-mandsmål  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Haslev 2 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Haslev 3 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Hg 1 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
NFC Barcalona B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
NFC Bayern M B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
Undløse BK B Logo Undløse Boldklub 1901 Undløse Boldklub 1901

U-9 - 7-mandsmål  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub


Sted: Vesthallen
Adresse: Skjoldsvej 8
Postnr: 4200
By: Slagelse
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 26-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Sparekasssen thy cup 2019
18. - 19. jan 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter