Deltagere til Marienlyst Cup 2017

Boldklubben Marienlyst i Odense, indbyder igen i år til det traditionsrige A-indefodboldstævne 15. - 17. december 2017.

U10 drenge - årg 08  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 1 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 3 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Kerteminde U10 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby BK 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Tommerup A Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
VB A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Årslev B 1 A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev B 2 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U11 drenge - årg 07  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF Sort A Logo Dalum IF Dalum IF
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OB1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB3 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup 1 A Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 3 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U11 piger - årg 07  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 drenge - årg 06  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BBB 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BM 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager IF Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fraugde 1 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
KFUM Odense C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Morud IF 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud IF 2 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
SfB 1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U13 drenge - årg 05  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM A Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
EfB A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
FC Fredericia 1 A Logo FC Fredericia FC Fredericia
FC Fredericia 2 A Logo FC Fredericia FC Fredericia
Fjordager IF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Morud 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
Morud 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
Næsby 1 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB & ik B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB Liga 1 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB Liga 2 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Årslev 1 A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U13 piger - årg 05  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
BM 2 B Logo Marienlyst Marienlyst
BM liga A Logo marienlyst marienlyst
Dalum if A Logo Dalum if Dalum if
Fredericia KF A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Tarup/Paarup IF (3) B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tarup/Paarup IF (4) C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Aarup Boldklub A Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

U14 drenge - årg 04  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
KB Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kerteminde 1 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Næsby 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS X A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Y A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Årslev A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Årslev

U15 drenge - årg 03  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
BM 2 B Logo Marienlyst Marienlyst
fcm A Logo FC Midtjylland FC Midtjylland
FIF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Korup 1 B Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 Logo Korup IF Korup IF
Korup 3 Logo Korup IF Korup IF
Nyborg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nyborg GIF Fodbold
Næsby 4 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næsby Boldklub 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB3 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U15 piger - årg 03  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hedensted if Logo Hedensted IF Hedensted IF
Middelfart A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Middelfart G&BK
Morud A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
TOQ Marienlyst 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
TOQ Marienlyst 2 A Logo Marienlyst Marienlyst
TPI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U17 drenge årg 02-01  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes spillet fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
BM 2 B Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
FIF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
FIF 2 A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Kerteminde BK B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
næsby 4 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oure Fodbold Akademi A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Oure Fodbold Akademi
Tarup Paarup Idrætsforening A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U18 piger årg 01-00  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes spillet fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 drenge - årg 09  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BGIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bm1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Bm2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum Hvid A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Ikast FS A Logo Ikast FS Ikast FS
Kolding B A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Næsby U9 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Skødstrup SF A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

Arrangør: Boldklubben Marienlyst
Sted: Marienlystcenteret
Adresse: Windelsvej 138
Postnr: 5000
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 04-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Sparekasssen thy cup 2019
18. - 19. jan 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter