Deltagere til B1909 Combi Cup 2018

B1909 Combi Cup afholdes i 2018 for 10. gang for årgangene U10, U11 og U12. Der kommer nogle af de bedste hold fra hele landet.

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
B1908 A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Esbjerg fB A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Give/Billund A Logo Give Fremad Give Fremad
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
VB A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Roskilde KFUM A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Silkeborg IF A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF

U12  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Næsby BK A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Aabyhøj IF A Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

Arrangør: Boldklubben af 1909
Sted: B1909
Adresse: Gillestedvej 12
Postnr: 5240
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Kombineret (inde/ude)

<februar 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011

Frist: 31-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter