Deltagere til HIF – Medaljestævne d.9-10 december

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold, for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U9 lørdag d.9 og søndag d.10 december 2017. 5 kampe til hvert hold. Tilmeldingsgebyret er KUN 250,- pr. hold (medaljer til alle)

U6 lørdag kl.11-13  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.9/12 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Union Logo Boldklubben Union Boldklubben Union
FC Lejre 1 C Logo FC Lejre FC Lejre
FC Lejre 2 C Logo FC Lejre FC Lejre
HVB 2 C Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB U6 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvidovre 1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Q4 - Hold 1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Q4 - Hold 2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U6Q2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U6Q2 2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Nørrebro - Cameroun B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Rosenhøj 1 C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj 3 C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj4 Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Vestia Drengene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vestia

U6 lørdag kl.9-11  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.9/12 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK 1 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 3 Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FC Holte Piraterne Logo FC Holte FC Holte
Hekla U6 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla U6X Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hvidovre 1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KBQ1 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 - blå Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RB 1906 Blå A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 Hvid A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Valby Boldklub Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Valby Boldklub, hold 2 Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 søndag kl.11-13  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.10/12 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Diego & Thor B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FB 11 Gul Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Fremad Valby U7 Logo Fremad Valby Fremad Valby
G77 drengene C Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Græsrødderne Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Hekla 1 A Logo boldklubben hekla boldklubben hekla
Hekla 2 A Logo boldklubben hekla boldklubben hekla
HIF BASSERNE 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE 4 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
Lyngby 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Løveungerne Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Real Madrid B Logo Stenløse BK Stenløse BK
Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj BK 2 Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Skjold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Loevgreen
Stefan U7 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Boldklubben Stefan
suså u7 A Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening

U7 søndag kl.9-11  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.10/12 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF 1 Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF 2 Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF 3 Logo Albertslund IF Albertslund IF
Dragør BK Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør BK 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Gentofte FA Grå Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte FA Hvid Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte FA Sort Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
HIF BASSERNE 1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF BASSERNE 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 3 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
SGIF U7 Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Union 1 C Logo Boldklubben Union Boldklubben Union
Union 2 C Logo Boldklubben Union Boldklubben Union
Virum B82 Logo B82 Virum B82 Virum

U8A søndag kl.13-15  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.10/12 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk Fix 1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Cameroun B Logo Nørrebro United Nørrebro United
HIF Tigere Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Panterne A Logo Hareskov IF Hareskov IF
RB1906 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Skovshoved IF A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U8BC søndag kl.13-15  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.10/12 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjørnene B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Bk Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fremad Amager B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
HIF Pantere Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Tigerne B Logo Hareskov IF Hareskov IF
VB-U8 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U8BC søndag kl.15-17  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.10/12 kl.15-17

Holdnavn Niv Logo Klub
b93 - ok B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Candyflos B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Ejby IF 1968 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ejby IF 1968
Hekla U8 1 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla U8 2 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla U8 3 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIF Geparder Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Leoparder Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Løver Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Pumaer Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Lollipop C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden

U9A lørdag kl.13-15  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.9/12 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
Fix 1 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
HIF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF rød A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Røde djævle A Logo Vanløse IF Vanløse IF

U9BC lørdag kl.13-15  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.9/12 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
Farum Tiger B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Fix 2 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
HIF B/C 1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF B/C 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvid C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Laust B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

Arrangør: Hvidovre IF
Sted: Dansborghallen
Adresse: Sollentuna allé 1-3
Postnr: 2650
By: Hvidovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 05-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter