Deltagere til Nr. Lyn Cup 2018

Vi er klar med Nr Lyn Cup 2018. Kom og deltag i dette fantastiske indestævne. Der er spurtpræmier og gode oplevelse i vente. Vi glæder os til at se Jer

U10  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U10  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ALLESTED 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet allested
ALLESTED 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet allested
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Gelsted G&IF C Logo Gelsted G&IF Gelsted G&IF
Mølholm Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Nr Lyn All Stars B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Tommerup B Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
U10 Best of the best Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Årslev B1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev B2 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Egebjerg B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Herrested-Ørbæk C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Herrested-Ørbæk
Nr. Lyn 3 B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
U 11 Nr. Lyn 1 B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
U11 Nr. Lyn 2 Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Aarslev B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U12  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg 1 & Egebjerg 2 B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
KB1919 C Logo Kværndrup BK Kværndrup BK
Kirkeby IF Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
SFB 1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
U12 Drengene C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
U12 Drengene 2 C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Årslev 1 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U14  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kirkeby IF C Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
KMD1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KRFK B Logo KRFK KRFK
Nr.Lyn 1 B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr.Lyn 2 B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr.Lyn 3 B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Årslev 1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 2 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U14  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
KRFK 1 C Logo Krfk Krfk
Lyn 1 B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Lyn 2 B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC

U15  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bulderbasserne B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Drengerøvene B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Lyn drengene B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse/Søby FC B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC

U16  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde Ninjas C Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde Turtles C Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Kirkeby IF Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
Nr. Lyn 1 B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyn 2 B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyn 3 B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Team Aarup B Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub
Vindinge B Logo Vindinge BK Vindinge BK

U19  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Due"s quintet B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Falkens Fanatiske Fightere B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Falkens Fanatiske Fightere 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
flødefars undersåtter C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Hjallese Allstars B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
KIE Allstars B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U7  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nr. Lyndelse /Søby fc B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC

U8  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Årslev C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U8  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
HPTI's piger C Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Nr. Lyndelse - Søby Ottere C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse - Søby ottere 1 C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U9  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fortuna Svendborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fortuna Svendborg
Nr. Lyndelse Søby 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Lyndelse/Søby F.C.
Nr. Lyndelse Søby 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Lyndelse/Søby F.C.
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U9  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Højby 1 Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 Logo Højby S&G Højby S&G
Nr Lyn Crazy Reds B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC

Arrangør: Nr. Lyndelse - Søby FC
Sted: Carl Nielsen Hallen
Adresse: Lumbyvej 62
Postnr: 5792
By: Årslev
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 12-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter