Deltagere til ØSTERBRO JULE CUP

Østerbro Jule Cup d. 27. og 28. december i det ikoniske Idrætshuset på Østerbro. Der spilles 5v5 (inkl. målmand) indendørs, og turneringen udbydes; 2011, 2010 (A & B) og 2009 (A, B & C). Alle hold får 5 kampe med påsatte kampledere.

U7 (2011)  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 kl. 09.00-13.00

Holdnavn Niv Logo Klub
BK skjold 2011.1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold
Dragør BK Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Gentofte FA Grå Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte FA Hvid Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Liverpool FC B Logo Stenløse bk Stenløse bk
Lyngby 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Skjold 11.2 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U8 (2010) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 kl. 13.00-15.00

Holdnavn Niv Logo Klub
BS72 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Farum Boldklub A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte A Logo FC Holte FC Holte
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2010D A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby 2 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub

U8 (2010) B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 kl. 15.00-17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
b93 - ok B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KB 4 (B) B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KBU8B-blå B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Skjoldrødderne B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9 (2009) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 kl. 09.00-11.00

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 A Logo B1903 B1903
FIX 1 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
HIF Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Himmelev-Veddelev A1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub

U9 (2009) B  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 kl. 13.00-17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Rød B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B.93 Galacticos B B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 B Logo B1903 B1903
Fix 2 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GFA Grå Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Himmelev-Veddelev B1 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVS 09 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HVS 09
KB U9 Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9 (2009) C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 kl. 09.00-11.00

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 C Logo B1903 B1903
Fix 3 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
KB U9 Chelsea C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Radiserne C Logo Brede IF Brede IF


Sted: Idrætshuset
Adresse: Gunnar Nu Hansens Pl. 7
Postnr: 2100
By: København Ø
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 13-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
HIF - Medaljestævne d.15-16 december
15. - 16. dec
Rema 1000 Stenlille Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Din Bilpartner Cup, 2019, pengestævne, Høng
11. - 13. jan 2019
Kværndrup Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
LOLLANDS BANK CUP 2018 - ØRSLEV GIF
16. - 18. nov
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter