Deltagere til B1909 Kreafunk Cup 2017

B1909 og Kreafunk afholder det populære indestævne i 2 haller i Odense d. 8.-10. december. Tilmeld dit hold for kun 300 kr! Flotte præmier til 1. 2. og 3. pladsen i alle rækker - bl.a. fra Kreafunk til førstepladsen i alle rækker!

U-10  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalby C Logo Dalby IF Dalby IF
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Kfum B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Marienlyst 1 Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 2 B Logo Marienlyst Marienlyst
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup 1 A Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup 2 B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U-11  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Erritsø GIF Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SUB Sønderborg 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U-12  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM2 A Logo Marienlyst Marienlyst
Fjordager 1 A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fraugde 1 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
KFUM Odense C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Legenderne A Logo Dalum IF Dalum IF
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
luksuspleje A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ingen
OB B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
SMD.dk B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Team Sputnik A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U-13  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
BM A Logo Marienlyst Marienlyst
CT Byg Vejle A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dalum IF B Logo Dalum IF Dalum IF
Dennis s drenge A Logo Korup IF Korup IF
Dennis s drenge 2 A Logo Korup IF Korup IF
Fjordager IF 1 A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager IF 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Gutterne A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB & ik B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Paper Consult 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Paper Consult 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Paper Consult 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sanderum B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Skiller Boys A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skiller kongerne B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
THE DREAM TEAM A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
The Invincibles B Logo Vindinge BK Vindinge BK
The Kings and knight B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sanderum 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF
Vindinge BK B Logo Vindinge BK Vindinge BK

U-14  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM A Logo Marienlyst Marienlyst
FIUK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FIUK
KFUM Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
KMD1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD2 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kolding Nord 1 Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding Nord 2 Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding Nord 3 Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Profildrengene A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tarup Skole B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Hunderup A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Ådal B Logo Sanderum boldklub Sanderum boldklub

U14 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
Marienlyst A Logo Marienlyst Marienlyst
Næsby A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
The Unicorns B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tårup IF A Logo Tårup IF Tårup IF

U-15  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
BM 2 B Logo Marienlyst Marienlyst
FIF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
House Doctor A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ingen klub
Kerteminde Skole A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kongerne af provstegård A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Korup 1 B Logo Korup IF Korup IF
Korup 2 B Logo Korup IF Korup IF
Korup 3 B Logo Korup IF Korup IF
Red Bull A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U15 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Liga-tøser A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
TOQ Marienlyst 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
TOQ Marienlyst 2 A Logo Marienlyst Marienlyst
TPI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U-17  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Alkoholdet C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
B1909 1 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
BM 2 B Logo Marienlyst Marienlyst
Bosniens stjerner A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Depotet Vestfyn A Logo Assens FC Assens FC
Der leges med kugler og kasser A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Kaas' Disciple A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Melam FC A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Peters Tøser B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Team MAMMS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

U-8  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
Dalum C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 1 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Herrested C Logo Herrested G & IF Herrested G & IF
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næsby 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næsby 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
S.K.F.I.F C Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

U-9  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
B67 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B67
Fraugde 1 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Munkebo Boldklub U-9 Drenge C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 4 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
S.K.F.I.F C Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

Arrangør: Boldklubben af 1909
Sted: B1909s haller
Adresse: Gillestedvej 12
Postnr: 5240
By: Odense NØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 03-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
Kværndrup Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
LOLLANDS BANK CUP 2018 - ØRSLEV GIF
16. - 18. nov
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indoor League stævne
1. dec
HIF - Medaljestævne d.10-11 november
10. - 11. nov
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Uhre Ungdomscup
26. - 27. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
28. okt
KLANK 150 CUP
28. okt
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Bramdrupdam Cup FUTSAL 2018
18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Følg Staevner.dk på Twitter