Deltagere til Sportigan Pokalcup 2017 i Viborg

Søndermarken IK inviterer til Sportigan Pokalcup 2017 mellem jul og nytår. Der er en flot statuette til alle deltagere i rækkerne U-6 til og med U-9 mens der sluttes med finaler i U-10 og U-11. Vi glæder os til at se JER!

U-10 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag først aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Mejrup GU A Logo Mejrup GU Mejrup GU
SIK Bears A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-10 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK Panthers B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Tigers B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-10 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK Lions C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
De Seje Logo Brande IF Brande IF
FUIK Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Overlund GF A Logo Overlund GF Overlund GF
Team Viborg 1 B Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 2 B Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 3 B Logo Team Viborg Team Viborg

U-11 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag først aften

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK Viborg A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-11 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK Viborg B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-11 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK Viborg C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-11 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ravnsbjerg 1 Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Team Viborg 1 B Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 2 B Logo Team Viborg Team Viborg

U-11 piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ravnsbjerg 2 C Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF

U-6 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Tjele vest sport B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TVS

U-7 drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Bif -Rødderne C Logo Bjerringbro if Bjerringbro if
Bjerringbro if C Logo Bjerringbro if Bjerringbro if
Bmk 1 Logo Bmk 90 Bmk 90
Bmk 2 Logo Bmk 90 Bmk 90
Overlund GF Logo Overlund GF Overlund GF
SIK 1 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 2 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 3 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 4 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 5 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-7 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Team Viborg 1 Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 2 Logo Team Viborg Team Viborg

U-8 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-8 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK 1 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-8 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjerringbro IF C Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Bjerringbro IF (2) C Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Ikast KFUM C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast KFUM
SIK C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De seje tøser 1 A Logo Skive IK Skive IK
De seje tøser 2 A Logo Skive IK Skive IK

U-9 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag først aften

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK 1 A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-9 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 3 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-9 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK 4 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
sik 5 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Søndermarkens IK
Sted: Liseborghallen
Adresse: Liseborgvej 37
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 01-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
BRANDE CUP 2017
2. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
Kun for piger indefodboldstævne 1.
9. dec
TUSE CUP UNGDOM U6 - U11 DRENGE/PIGER
9. - 10. dec
Undløse moneycup 2017
9. - 10. dec
Herlev Julecup 2017
2. - 3. dec
TUSE CUP UNGDOM U12 - U17 DRENGE/PIGER
16. - 17. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter