Deltagere til Sportigan Pokalcup 2017 i Viborg

Søndermarken IK inviterer til Sportigan Pokalcup 2017 mellem jul og nytår. Der er en flot statuette til alle deltagere i rækkerne U-6 til og med U-9 mens der sluttes med finaler i U-10 og U-11. Vi glæder os til at se JER!

U-10 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag først aften

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 A Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Mejrup GU A Logo Mejrup GU Mejrup GU
NUGF A A Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Ravnsbjerg if A Logo Ravnsbjerg if Ravnsbjerg if
SIK Bears A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
VRI A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U-10 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ik Rosendal 1 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Ik Rosendal 2 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 3 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
SIK Panthers B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Tigers B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-10 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ravnsbjerg if C Logo Ravnsbjerg if Ravnsbjerg if
SIK Lions C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
De Seje Logo Brande IF Brande IF
FUIK Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Lystrup B Logo Lystrup if Lystrup if
Overlund GF A Logo Overlund GF Overlund GF
Team Viborg 1 B Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 2 B Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 3 B Logo Team Viborg Team Viborg

U-11 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag først aften

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK Viborg A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-11 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
I.K. Rosendal B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Overlund 1 B Logo Overlund GF Overlund GF
SIK Viborg B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-11 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
SIK Viborg C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-11 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ravnsbjerg 1 Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Team Viborg 1 B Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 2 B Logo Team Viborg Team Viborg
ØBG B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U-11 piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ravnsbjerg 2 C Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF

U-6 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF/ kvik Logo Aalestrup IF Aalestrup IF
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
Søndermarken 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Viborg Søndermarken
Søndermarken 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Viborg Søndermarken
Tjele vest sport B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TVS

U-7 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
Bif -Rødderne C Logo Bjerringbro if Bjerringbro if
Bjerringbro if C Logo Bjerringbro if Bjerringbro if
Bmk 1 Logo Bmk 90 Bmk 90
Bmk 2 Logo Bmk 90 Bmk 90
Overlund GF Logo Overlund GF Overlund GF
SIK 1 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 2 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 3 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 4 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 5 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 6 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Ulbjerg IF 1. B Logo Ulbjerg Idrætsforening Ulbjerg Idrætsforening
Ulbjerg IF 2. C Logo Ulbjerg Idrætsforening Ulbjerg Idrætsforening
Viborg FF 1 Logo Viborg FF Viborg FF
Viborg FF 2 Logo Viborg FF Viborg FF

U-7 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Team Viborg 1 Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 2 Logo Team Viborg Team Viborg

U-8 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Houlkær Young Wikings 1 A Logo Houlkær IF Houlkær IF
Ikast FS 1 A Logo Ikast FS Ikast FS
SIK A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Viborg ff 1 Logo Viborg FF Viborg FF

U-8 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Farsø/Ullits IK B Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Frederiks drengene B Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
Houlkær Young Wikings 2 B Logo Houlkær IF Houlkær IF
Ikast FS 2 C Logo Ikast FS Ikast FS
SIK 1 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Stoholm 1 B Logo Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening
Stoholm 2 B Logo Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening
Viborg ff 2 Logo Viborg FF Viborg FF

U-8 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjerringbro IF C Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Bjerringbro IF (2) C Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Ikast KFUM C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast KFUM
Mariager IK C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
SIK C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De seje tøser 1 A Logo Skive IK Skive IK
De seje tøser 2 A Logo Skive IK Skive IK
Superstars Logo Team Viborg Team Viborg

U-9 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag først aften

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK 1 A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-9 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF/ KVIK B Logo Aalestrup IF Aalestrup IF
BIF 1 B Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Mariager IK B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
NUGF 1 B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Ravnsbjerg IF B Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
SIK 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 3 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-9 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BIF 2 C Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Houlkær 1 C Logo Houlkær IF Houlkær IF
Houlkær 2 C Logo Houlkær IF Houlkær IF
SIK 4 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
sik 5 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Viborg FF C Logo Viborg FF Viborg FF

U-9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Stjernerne Logo Team Viborg Team Viborg
Superstars Logo Team Viborg Team Viborg

Arrangør: Søndermarkens IK
Sted: Liseborghallen
Adresse: Liseborgvej 37
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 02-12-2017


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter