Deltagere til Kværndrup Cup 2018

Kværndrup Boldklub inviterer hermed alle hold fra U6 til Supermasters,til den 39. udgave af Kværndrup Cup, i Kværndrup Hallen. Stævnet er for klubhold,sponsorerede hold, firmahold, og alle andre interesserede hold.

Herre Senior  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 28. Januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Bimse FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Båring GF Logo Båring Gymnastikforening Båring Gymnastikforening
Konyaspor Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Krarup/espe Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Krarup/espe
Kværndrup Logo Kværndrup BK Kværndrup BK
Nyborg Drengene C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Gla C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Kvinde Senior  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 27. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
AU&I B Logo Allested U & I Allested U & I
bbb C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HERIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HERIF
HERIF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HERIF
nr lyn B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Oure Gym A Logo Oure Idrætsskoler Oure Idrætsskoler
Rudkøbing B Logo Rudkøbing Boldklub Rudkøbing Boldklub
Søllinge. B Logo Søllinge Sport og fritid Søllinge Sport og fritid
Tøserne fra Kværndrup A Logo Kværndrup BK Kværndrup BK

OldBoys-SuperMasters  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 03. Februar

Holdnavn Niv Logo Klub
3. halvleg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Churchtown City C Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
ja vi kan C Logo Kværndrup BK Kværndrup BK
kan vi C Logo Kværndrup BK Kværndrup BK
Kværndrup Hallens Cafeteria Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Revisorerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Valo Supermasters Logo Kværndrup BK Kværndrup BK

U-10/U-11  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 21. Januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
KB1919 B Logo Kværndrup BK Kværndrup BK
Kb1919 C Logo Kværndrup BK Kværndrup BK
Kirkeby IF C Logo kirkeby idrætsforening kirkeby idrætsforening
Munkebo BK C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo BK B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OKS C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SFB Gul B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB Hvid B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB sort B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Stenstrup 1 B Logo Stenstrup IF Stenstrup IF
Stenstrup 2 C Logo Stenstrup IF Stenstrup IF
Thurø 1 A Logo Thurø Boldklub Thurø Boldklub
Thurø 2 B Logo Thurø Boldklub Thurø Boldklub

U-12/U-13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 20. Januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Marstal if 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Marstal Idrætsforening
Marstal if 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Marstal Idrætsforening
Næsby Piger 1 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Piger 2 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Piger 3 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U-12/U-13  | Herrer/Drenge

30 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 03. Februar

Holdnavn Niv Logo Klub
EGB B Logo Ejby IK Ejby IK
Egebjerg B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Gislev 1 B Logo Gislev IF Gislev IF
Gislev 2 C Logo Gislev IF Gislev IF
Hakans Hakkedrenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hesselager Fodbold C Logo FS HOGG FS HOGG
Hesselager Fodbold 1 C Logo FS HOGG FS HOGG
Kirkeby idrætsforening C Logo kirkeby idrætsforening kirkeby idrætsforening
Korup IF Logo Korup IF Korup IF
Marstal if 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Marstal Idrætsforening
Marstal if 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Marstal Idrætsforening
Morud 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud 2 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
næsby Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup 2 C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Porcus B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OB
Sanderum C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 3 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SFB 1 C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SKR17 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby GF
SKR17 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby GF
Stenstrup IF 1 C Logo Stenstrup IF Stenstrup IF
Stenstrup IF 2 B Logo Stenstrup IF Stenstrup IF
U12/U13 Piger BM A Logo Marienlyst Marienlyst
U13 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK STjernen
U13 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Årslev B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U-14/U-15  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 21. Januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø 1 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BM Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Gislev IF C Logo Gislev IF Gislev IF
KoldingQ A Logo KoldingQ KoldingQ
Middelfart A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Middelfart G&BK

U-14-U-15  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 04. Februar

Holdnavn Niv Logo Klub
Kirkeby IF C Logo kirkeby idrætsforening kirkeby idrætsforening
Stenstrup IF 1 B Logo Stenstrup IF Stenstrup IF
Stenstrup IF 2 B Logo Stenstrup IF Stenstrup IF
Stenstrup IF 3 A Logo Stenstrup IF Stenstrup IF

U-16/U-17  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 04. februar

Holdnavn Niv Logo Klub
Danea A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Kirkeby IF C Logo kirkeby idrætsforening kirkeby idrætsforening
Skov´s drenge A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-16/U-17  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 20. Januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Kirkeby IF C Logo kirkeby idrætsforening kirkeby idrætsforening

U-6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 20. Januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Kværndrup Logo Kværndrup BK Kværndrup BK

U-7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 20. Januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Kværndrup Logo Kværndrup BK Kværndrup BK
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U-8  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 27. Januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Gislev IF C Logo Gislev IF Gislev IF
Hesselaer B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hesselager fodbold
HPTI C Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Kværndrup Logo Kværndrup BK Kværndrup BK
Stjernen 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Stjernen 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen

U-9  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 27. Januar

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Stjernen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
BK Stjernen C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Gislev IF C Logo Gislev IF Gislev IF
Hesselager B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hesselager Fodbold
KB1919 C Logo Kværndrup BK Kværndrup BK
Kirkeby IF C Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
Kirkeby IF Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
Kværndrup Logo Kværndrup BK Kværndrup BK
Tved 1 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved 2 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

Arrangør: Kværndrup BK
Sted: Kværndrup Hallen
Adresse: Vængevej 2A
Postnr: 5772
By: Kværndrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 26-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
VIF Julestævne 2018
8. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter