Deltagere til Sportigan Julecup 2017

Et indefodboldstævne i Bankagerhallen i Horsens for alle drenge imellem 6-11 år. POKALER TIL ALLE SPILLERE i U6-U7 PRÆMIER TIL ALLE U8-U9 Alle hold er garanteret min. 4 kampe.

U10 4 mands Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bording IF 1 B Logo Bording IF Bording IF
Bording IF 2 C Logo Bording IF Bording IF
Daugård/Engum B Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Stensballe B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe 1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Årslev Boldklub A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U11 4 mands Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bording IF C Logo Bording IF Bording IF
De kongeblå C Logo Løsning IF Løsning IF
De Kongeblå 2 C Logo Løsning IF Løsning IF
Det sorte hold A Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
NORDEA C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Palles Bageri B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ry Fodbold A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Vinding SF 1 A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U6 3-mands Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gifferne Logo Gedved IF Gedved IF
HEI1 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HIF 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HIF 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HIF 3 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Krudtuglerne B Logo FC Horsens FC Horsens
Pyramide Drengene C Logo FC Horsens FC Horsens

U7 3-mands Drenge  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
Grindsted B Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Hatting - Torsted 1 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 3 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 4 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 1 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Horsens KFUM 1 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 3 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Jelling B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
TIF/ØB C Logo Tørring IF Tørring IF
VSF 1 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
VSF 2 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
VSF 3 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U8 5-mands Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup if C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
FC 2 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC1 A Logo FC Horsens FC Horsens
Gifferne B Logo Gedved IF Gedved IF
Hedensted 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 1 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Lund if A Logo Lund if Lund if
Sik B Logo Horsens SIK Horsens SIK
sik 2 C Logo Horsens SIK Horsens SIK
Vinding SF 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 3 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vinding SF
VSF 1 C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U9 5-mands Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Daugaard-Engum B Logo Engum UI Engum UI
Engum-Daugaard B Logo Engum UI Engum UI
Hatting-torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Jelling B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Skødstrup SF 1 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Søvind A Logo Søvind GIF Søvind GIF
Søvind C Logo Søvind GIF Søvind GIF
Them GF B Logo Them Gymnastikforening af 1896 Them Gymnastikforening af 1896

Arrangør: Horsens KFUM
Sted: Bankagerhallen
Adresse: Bankagervej 105
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 03-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter