Deltagere til ØSVN IF/Sportigan Egtved Indestævne 2018

For 9. år i træk inviterer ØSVN IF til indestævne. Stævnet er et breddestævne med lige mange kampe til alle hold og individuelle præmier til alle spillere. I U17 rækken dog kun til finalehold.

U10 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum UI 1 B Logo Engum UI Engum UI
Engum UI 2 B Logo Engum UI Engum UI
Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 3 Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Vamdrup if 1 A Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vamdrup if 2 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
ØSVN IF 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF U9 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U11 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dansk Entreprenørservice & Bjarne Malers drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hotdogs 1 B Logo Bjert IF Bjert IF
Hotdogs 2 C Logo Bjert IF Bjert IF
NBSIF rød C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF sort B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Ødis if 1 C Ødis if Logo ukendt af Staevner.dk Ødis if
Ødis if 2 C Ødis if Logo ukendt af Staevner.dk Ødis if
ØSVN 2 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U17 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 - drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF 1 A Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Harte 1 B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Harte 2 B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Jerne IF 1 A Logo Jerne IF Jerne IF
Jerne IF 2 C Logo Jerne IF Jerne IF
Lunderskov Boldklub 1 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Varde if Logo Varde if Varde if
Varde if 2 Logo Varde if Varde if
ØSVN IF 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U8 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Askov malt C Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
BGIF A A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF C C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Murermester Anders Bové A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
SUPER C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
ØSVN IF 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U9 - drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl U9C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
AVGIF B Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
FB Fodbold U9 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FB Fodbold
FB Fodbold U9 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FB Fodbold
FB Fodbold U9 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FB Fodbold
Nbsif B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Nbsif 2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
SHIF U9 drenge C Logo Skanderup Hjarup IF Skanderup Hjarup IF
Spangsbjerg IF 1 B Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 C Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Vejle FC C Logo Vejle FC Vejle FC
ØSVN IF 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

Arrangør: Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Sted: Øster Starup Hallen
Adresse: Starupvej 45, Ågård
Postnr: 6040
By: Egtved
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 03-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
VÆRLØSE CUP 2019
12. jan 2019
NORDFYNS BANK CUP - BBB 2019
23. feb 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Pakkeleg futsal i Dalby
6. jan 2019
Kellmann's VVS Cup 2018
15. - 16. dec
Trailergaarden-Gantrup Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter