Deltagere til Fyns Største Seniorstævne

FYNS STØRSTE STÆVNE 5-6. Januar 2018i Svendborg - kun få pladser!! Nu næsten 100 hold!! Læs mere på Facebook "FC Kurant Stævner"

Dame A (Fyns bedste)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Midtjysk Revision A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Team 2018 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Dame-senior (B)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
EGB1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EGB
Karinas piger B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
SOHHO B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Søllinge B Logo Søllinge Sport og fritid Søllinge Sport og fritid
Søllinge 2 B Logo Søllinge Sport og fritid Søllinge Sport og fritid
Årslev 1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 2 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

Fest-rækken  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Shetlandsponyerne F.C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Firmarække (Mix)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Team IVECO C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Team IVECO 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

Fyns Bedste Herre  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Hjerup FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lægehuset Bondovej A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ingen

Motionsræk- Max S2  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
Clausen's Kuttere A Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Ryslinge C Logo Ryslinge Boldklub Ryslinge Boldklub
Wolters Kluwer Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Old-boys - min 30 år  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Basses drenge Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skårup IF
Fifa Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skårup IF

Arrangør: FC Kurant
Sted: Tved-hallen, Svendborg
Adresse: Skolevej 4
Postnr: 5700
By: Svendborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 28-12-2017

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
VÆRLØSE CUP 2019
12. jan 2019
NORDFYNS BANK CUP - BBB 2019
23. feb 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Pakkeleg futsal i Dalby
6. jan 2019
Kellmann's VVS Cup 2018
15. - 16. dec
Trailergaarden-Gantrup Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter