Deltagere til Simon Kjær Cup 2018

Kom til Simon Kjær Cup marts 2018. Indendørsstævnet afholdes af Lund IF Fodbold Ungdom i Vesthallen ved Fængslet i Horsens. Kom og få en fantastisk oplevelse med dit hold. Der er seje præmier og medaljer til alle hold.

U-10  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag (0900-1200)

Holdnavn Niv Logo Klub
Bryrup B Logo Bryrup idrætsforening Bryrup idrætsforening
Fodbold Venner C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hatting - Torsted C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens Freja C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Lund IF 1 B Logo Lund IF Lund IF
Lund IF 2 C Logo Lund IF Lund IF
TIF/ØB C Logo Tørring IF Tørring IF
Uldum IF B Logo Uldum Idrætsklub Uldum Idrætsklub
Østbirk IF B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U-11  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag (1200-1500)

Holdnavn Niv Logo Klub
Gl. Estrup Gartneri 1 B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Gl. Estrup Gartneri 2 C Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Julle 1 C Logo Juelsminde Idrætsforening Juelsminde Idrætsforening
Julle 2 Logo Juelsminde Idrætsforening Juelsminde Idrætsforening
Julle 3 C Logo Juelsminde Idrætsforening Juelsminde Idrætsforening
Lund IF B Logo Lund IF Lund IF
Stensballe 1 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Vinding SF 1 C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U-12  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag (1500-1800)

Holdnavn Niv Logo Klub
As C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet As Idrætsforening
KeyMate B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lund IF 1 B Logo Lund IF Lund IF
Lund IF 2 B Logo Lund IF Lund IF
Lund IF 3 B Logo Lund IF Lund IF
Stensballe IK C Logo Stensballe IK Stensballe IK

U-13  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag (1800-2100)

Holdnavn Niv Logo Klub
HFS 1 C Logo Horsens FS Horsens FS
HFS 2 C Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens Freja 1 Logo Horsens Freja Horsens Freja
Horsens Freja 2 Logo Horsens Freja Horsens Freja
LB Consult C Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
Liverpool C Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
Profferne C Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
SS Skjold C Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold
Tandlægerne Rønn & Lund C Logo Nim Idrætsforening Nim Idrætsforening

U-14  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag aften (1800-2000)

Holdnavn Niv Logo Klub
3 Kampe og et bad B Logo Brande IF Brande IF
Freja Pigerne Logo Horsens Freja Horsens Freja
Lund IF C Logo Lund IF Lund IF

U-6  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag (0900-1200)

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF 1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Gifferne B Logo Gedved IF Gedved IF
HT1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hørning IF 1. B Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2. B Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3. B Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Lund IF 1 C Logo Lund IF Lund IF
Lund IF 2 C Logo Lund IF Lund IF
Lund IF 3 C Logo Lund IF Lund IF

U-7  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag (0900-1200)

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF 1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Horsens Freja 1 C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Horsens Freja 2 Logo Horsens Freja Horsens Freja
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Lund if 1 B Logo lund if lund if
lund if 2 C Logo lund if lund if
Vinding SF 1 C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U-8  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  9 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag (1200-1500)

Holdnavn Niv Logo Klub
Hatting / Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 3 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 4 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens Freja C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Horsens Freja 2 C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Lund IF 1 B Logo Lund IF Lund IF
Lund IF 2 B Logo Lund IF Lund IF
Lund IF 3 C Logo Lund IF Lund IF

U-9  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag (1500-1800)

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby Boys B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
DBU Fodboldskole B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Galten FS C Logo Galten Forenede Sportsklubber Galten Forenede Sportsklubber
Lund IF 1 C Logo Lund IF Lund IF
Lund IF2 C Logo Lund IF Lund IF
SIK 1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Uldum IF C Logo Uldum Idrætsklub Uldum Idrætsklub
Østbirk IF B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

Arrangør: Lund IF
Sted: Lund Hallen
Adresse: Skolevej 7C
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2018>
mationtofr
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 15-02-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Nørrebro United/BK Skjold stævne
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Sengeløse Futsal og inde cup
19. - 20. jan 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter