Deltagere til Futsal Mesterskab 2017

Futsal Club Midtjylland (FCM) afvikler igen i år Futsal Mesterskab for U13/14, U15/16 og U17/18 piger.

U13/14 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 11-16

Holdnavn Niv Logo Klub
Team ATI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U15/16 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 11-16

Holdnavn Niv Logo Klub

U17/18 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 11-16

Holdnavn Niv Logo Klub
Malle All Stars A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
SIF Q 1 B Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
TEAM 10 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team 10


Sted: Brande Hallerne
Adresse: Ole Bendix vej
Postnr: 7330
By: Brande
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Futsal

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 03-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter