Deltagere til Sparekassen Sjælland Cup 2017

Lørdag d. 2. dec 2017 inviterer Hafnia-Hallen og Fremad Valby i samarbejde med Sparekassen Sjælland til indendørs fodboldstævne. Stævnet er et breddestævne for både piger og drenge på niveauerne B og C, hvor fokus er på at skabe en hyggelig dag for alle.

U10  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fv U10 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
HIK U10 pigerne B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KFUM piger B Logo KFUMs Boldklub København KFUMs Boldklub København
KFUMs Boldklub B Logo KFUMs Boldklub København KFUMs Boldklub København
Sundby zupergirl B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby zupertøser B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U10  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Union C Logo Boldklubben Union Boldklubben Union

U10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 2008 Claus B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
KERNEN B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Vestia B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U10  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hekla Blå C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla Hvid C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla Orange C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC
VSB C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U11  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
bæsterne B Logo Fremad Valby Fremad Valby

U11  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hvidovre IF U10/11 C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

U11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De Gamle ;) B Logo Fremad Valby Fremad Valby

U11  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
CIK C Logo Christianshavns IK Christianshavns IK
FC Ishøj C Logo AC Ishøj AC Ishøj

U12  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby B Logo Fremad Valby Fremad Valby

U12  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby C C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Holbæk B&I C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I C2 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF

U13  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hvidovre IF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

U13  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
VSB 2005 - 3 C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U6  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby U6 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Valby Boldklub C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vestia Drengene B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Vestia Team 2 B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U6  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
CIK Banditterne C Logo Christianshavns IK Christianshavns IK
G77 drengene C Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Idrætsforeningen Gundsømagle 1977

U7  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U7  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U7  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FA 2000 1 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 B B Logo FA 2000 FA 2000
Hekla 1 B Logo boldklubben hekla boldklubben hekla
Hekla 2 B Logo boldklubben hekla boldklubben hekla
Østerbro IF 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby U7 C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Østerbro IF 3 C Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 4 C Logo Østerbro IF Østerbro IF

U8  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Små støvler (U8/U7) B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U8  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby 1 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 2 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
G77 drengene B Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Hekla U8 1 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla U8 2 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla U8 3 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Holbæk B 1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B 2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF

U8  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby 3 C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Valby U8 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U9  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Guldpigerne C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Stenløse pigerne C Logo Stenløse BK Stenløse BK

U9  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
VSB 09 B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U9  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Valby Boldklub 1 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vanløse U9 hvid C Logo Vanløse IF Vanløse IF

Arrangør: Fremad Valby
Sted: Hafnia-Hallen
Adresse: Julius Andersens Vej 6
Postnr: 2450
By: København SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 26-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Costa Brava Cup
14. - 19. okt 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 2
18. feb 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018/ 1
10. feb 2018
GS Store Futsal Cup
20. - 21. jan 2018
Øens Hold Cup - Træningsstævne (U8-U17)
25. - 27. maj 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
18. - 19. aug 2018
Ikast Cup 2018
29. jun - 1. jul 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018
17. feb 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Skærbæk Open 2017
25. - 29. dec
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Kampen om Aarhus
3. feb 2018
Thisted Indoor
12. - 14. jan 2018
Ølholm Cup 2018
30. dec
Vibe´s Malerfirma Cup - Pigestævne
12. - 14. jan 2018
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 29. dec
Følg Staevner.dk på Twitter