Deltagere til Kongerslev Auto Cup 2018

Kongerslev IF arrangerer Kongerslev Auto Cup 2018. Et futsal og indendørs fodboldstævne for ungdom. Kongerslev er placeret i Østhimmerland mellem Aalborg og Hadsund. Kongerslev IF har en næsten 30 årig tradition med at arrangere indestævner i fodbold

U10 Futsal  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
SIF 1 A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
SIF 1 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring IF A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
U10 1 Logo Kongerslev IF Kongerslev IF

U10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Skørping B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Støvring IF 2 B Logo Støvring IF fodbold Støvring IF fodbold
U 10 piger C Logo Kongerslev IF Kongerslev IF

U11 Futsal  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bangsbo C Logo Bangsbo Freja Bangsbo Freja
Hobro IK A Logo Hobro IK Hobro IK
Kongerslev U11 C Logo Kongerslev IF Kongerslev IF
VB B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U12 Futsal  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ik Frem Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ik Frem Sønderup Suldrup
VUG C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VUG-VHG/UB/GS

U13 Futsal  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kongerslev/Bælun C Logo Kongerslev IF Kongerslev IF

U14 Futsal  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Team AIF/KKIK B Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U15 Futsal  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Futsal  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U16 Futsal  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U16 Futsal  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV C Logo ASV ASV
Kongerslev/Bælum If C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
LKB C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Nr. Kongerslev C Logo Kongerslev IF Kongerslev IF

U7  | Mixede

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Frem skørping Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Frem Skørping 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kongerslev/Bælum If C Logo Kongerslev IF Kongerslev IF
LKB 1 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB 2 Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
RKG-1 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG-2 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG-3 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG-4 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Støvring 1 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring 3 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Terndrup IF 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Terndrup IF
Terndrup IF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Terndrup IF
Vejgaard Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
Vfb C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U8  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden U8 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Jarl Arden
ASV Logo ASV ASV
Terndrup IF B Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bælum/Kongerslev C Logo Kongerslev IF Kongerslev IF
KFUM 1 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 4 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Skalborg sk 1 B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Skalborg sk 2 C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Terndrup IF B Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

Arrangør: Kongerslev IF
Sted: Kongerslev Idrætscenter
Adresse: Idrætsvej 3
Postnr: 9293
By: Kongerslev
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 10-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter