Deltagere til Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2018

Broager Sparekasse - DYBBØL-CUP 2018 12-13-14 Januar. Dybbøl IU fodbold har hermed fornøjelsen at indbyde til indendørs fodboldstævne i Dybbøl Hallerne, Aabenraavej 25. 6400 Sønderborg. Sidste sidste Tilmelding er 28.12.2017

Senior Damer  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BIG 1 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 2 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 3 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Midtjysk Revision A Logo Hedensted IF Hedensted IF

Senior Herre  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De Blå Baroner C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
FC Daddy'O B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fc fuglereden B Logo Sønderborg fremad Sønderborg fremad
FC Kran Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fifidong A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Holms Vidunderlige Pølser = HVP B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Jønnes Hvalfiskeri 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Jønnes Hvalfiskeri 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kværs / Tørsbøl UIF B Logo Kværs / Tørsbøl UIF Kværs / Tørsbøl UIF
Mojne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skarpe knaste C Logo Boldklubben FREM Egernsund Boldklubben FREM Egernsund
SMD 08 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U10D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS A Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Dybbøl UI A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
GB A Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup UI C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
VBIF I B Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U10P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl IU Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Egen UI B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild SG B Logo Lysabild SG Lysabild SG
Sønderborg fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U11D  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF ipnordic boys B Logo Bov IF Bov IF
Bov IF ipnordic drenge B Logo Bov IF Bov IF
Bov IF ipnordic team C Logo Bov IF Bov IF
Bov IF ipnordic tryller C Logo Bov IF Bov IF
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Eui B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
SUB Rød B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
sønderborg fremad 1 A Logo sønderborg fremad sønderborg fremad
Sønderborg Fremad 2 B Logo sønderborg fremad sønderborg fremad
Sønderborg Fremad 3 C Logo sønderborg fremad sønderborg fremad
Team Restudy A Logo Hedensted IF Hedensted IF

U11P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dream Team C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MUIF
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lysabild SG C Logo Lysabild SG Lysabild SG
Midtals IF C Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Sønderborg Fremad C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U12D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF B Logo Bov IF Bov IF
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB B Logo Sub Sønderborg Sub Sønderborg
SUB U11a B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB U11A+ Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Svenstrup 1 C Logo Svenstrup Ungdomsforening Svenstrup Ungdomsforening
Svenstrup 2 C Logo Svenstrup Ungdomsforening Svenstrup Ungdomsforening

U12P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FVB C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening
HFK B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U13D  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager 1 C Logo Broager UI Broager UI
Hørup 1 B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup 2 C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
MIF C Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
notmark B Logo Notmark SU Notmark SU
notmark 2 C Logo Notmark SU Notmark SU
Syg Drengerøøøv A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Vamdrup U13 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
VBif C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening
VBif 2 C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U13P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl IU A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
FVB C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Gråsten C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
AaBK 1 B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U14D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS 1 B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS 2 B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Broager B Logo Broager UI Broager UI
Broager 1 A Logo Broager UI Broager UI
Broager 2 C Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Team HighPark Sønderjylland B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vamdrup U14 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U14P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl 2 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl IU 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
FVB C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U15D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U15P  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov 1 Logo BOV IF BOV IF
Bov 2 Logo BOV IF BOV IF
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SV Tinglev C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Sønderborg fremad 1 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg fremad 2 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg fremad 3 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
AaBK/Løjt IF 1 B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
AaBK/Løjt IF 2 B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U16D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
bou og de gou B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub

U16P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl 1 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U17D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U18P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U19D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ALKOHOLDET A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Bonde & Co A Logo Lundtoft IF Lundtoft IF
Gråsten Boldklub A Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Khristorozhdestvenskaya A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sundsved Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U6 3X3 MIX  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF 1 Logo BOV IF BOV IF
Bov IF 2 Logo BOV IF BOV IF
Dybbøl Holdet Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl Piger C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
HUI 1 Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
HUI 2 Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Midtals 1 Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Midtals 2 Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Starup 1 Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 2 Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 3 Logo Starup UIF Starup UIF

U7 3X3 MIX  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS1 Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS2 Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS3 Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
DIU 1 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
DIU 2 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
DIU 3 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI U7 Grøn Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
EUI U7 Gul Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
HFK 1 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 3 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 4 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HUI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild Logo Lysabild SG Lysabild SG
Midtals Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 3 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 4 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U8D  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS1 C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS2 C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Dybbøl 1 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 4 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 5 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI U8 A Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
HFK 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet 2010@hfkudvalg.dk
Hørup 1 B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup 2 B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Rødekro IF B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
SUB 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 3 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
U8 B B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
VBI1 C Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
VBI2 C Logo Vojens B&IK Vojens B&IK

U8P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9D  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS 1 C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Bov if 2 B Logo BOV IF BOV IF
Bovif 1 B Logo BOV IF BOV IF
Broager 1 B Logo Broager UI Broager UI
Broager 2 B Logo Broager UI Broager UI
DGF -flensborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet DGF-Flensburg
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
HUI2009 C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Nordals Boldklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals Boldklub
Nordals Boldklub 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals Boldklub
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Aabk 2 B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U9P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Lysabild SG B Logo Lysabild SG Lysabild SG
Lysabild SG 2 B Logo Lysabild SG Lysabild SG
Midtalstøserne Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Midtalstøserne U8 Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening

Veteran Herre  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sted: Dybbøl-Hallerne
Adresse: Aabenraavej 25 A
Postnr: 6400
By: Sønderborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 29-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
HIF - Medaljestævne d.15-16 december
15. - 16. dec
Rema 1000 Stenlille Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Din Bilpartner Cup, 2019, pengestævne, Høng
11. - 13. jan 2019
Kværndrup Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
LOLLANDS BANK CUP 2018 - ØRSLEV GIF
16. - 18. nov
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter