Deltagere til Alhede-Cup 2018

Alhede-Cup 2018. Der spilles på store mål i Herre-Senior, U19 Drenge, U17 Drenge og U16 Drenge. Der spilles på små mål i Dame-Senior, U8 - U18 Piger og U8 - U14 Drenge. 3 bold-mål: U7 og U6 Der er gratis svømmehal: Lørdag kl. 9 - 15 Søndag kl. 9 - 15

Dame-Senior  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

Dame-Senior  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Mejrup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
MorsØ FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morsø FC

Dame-Senior  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Alhedens IF
FHIF B Logo Feldborg Haderup IF Feldborg Haderup IF
HBI B Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening Hersom Bjerregrav Idrætsforening
Roslev IK B Logo Skive IK Skive IK
Silkeborg KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM
Sorring/Toustrup IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sunds IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vellev IF Logo Vellev IF Vellev IF

Herre-senior  | Herrer/Drenge

27 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag den 12. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
AiA FC 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AiA FC
AiA FC 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AiA FC
Alhedens IF Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Aubo Køkken & Bad A Logo Aulum IF Aulum IF
Babas Pizza Horsens A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Blue Water Shipping/Djursland Bank A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bolddrengene A Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
Dakkedak Torskearmy Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
De Røde Baroner Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Snøft Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FL12 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Frederiks AIF 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Alhedens IF
Frederiks AIF Oldboys Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Gazas Børn Græder Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Gl. Estrup Gartneri Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
IF Århus Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
IFK Flyvestation Karup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Jesusnet.dk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KK 07 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lægehuset Bondovej Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Midtjysk El-Center Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Mitech Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Neoperl Nordic Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Panna FC B Logo Roslev IK Roslev IK
Team Has-Been C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TJ Byg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Viborg Turisttrafik Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U10 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Team AIF/KKIK 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team AIF/KKIK 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team AIF/KKIK 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team X Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Struer B
Vellev IF Logo Vellev IF Vellev IF

U10 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
HB C Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
IF Trojka B Logo IF Trojka IF Trojka
Kjellerup IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kjellerup IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Viborg Søndermarken B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U10 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF 1 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
BMK B Logo BMK 90 BMK 90
FC Danske Bank B Logo Skive IK Skive IK
FCB Hammel B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Overlund GF 2 B Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund GF 3 B Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund GF 4 B Logo Overlund GF Overlund GF
Skjern Bank Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U11 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Ans IF 1 Logo Ans IF Ans IF
Ans IF 2 Logo Ans IF Ans IF
BMK A Logo BMK 90 BMK 90
Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
Overlund GF 1 Viborg A Logo Overlund GF Overlund GF
Rødkærsbro IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødkærsbro IF
SIF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SIF 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team X Pro Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Struer B

U11 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
BMK C Logo BMK 90 BMK 90
Kjellerup IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Langå IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
OGF 4 C Logo Overlund GF Overlund GF
Paul Onuachu Wonder Kidz B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Rlk B Logo Ramme-Lomborg IF Ramme-Lomborg IF
Team AIF/KKIK 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team AIF/KKIK 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team X Pro Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Struer Boldklub

U12 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
OGF 1 A Logo Overlund GF Overlund GF
OGF 2 A Logo Overlund GF Overlund GF
OGF 3 A Logo Overlund GF Overlund GF
Rødkærsbro IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødkærsbro IF

U12 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Bmk 90 B Logo Bmk 90 Bmk 90

U12 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Kjellerup IF Logo Kjellerup IF Kjellerup IF

U13 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Alhedens IF
Alhedens IF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Alhedens IF
Ans IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hernings Drenge Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Mønsted/Sparkær Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team 2005 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF 1 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
BMK B Logo BMK 90 BMK 90
Eastside/VFF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eastside/Viborg FF
Eastside/VFF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Helsted Fremad IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Helsted Fremad IF.

U13 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Fårvang IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kjellerup IF Logo Kjellerup IF Kjellerup IF
Team AIF/KKIK 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Viborg FF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Skive IK Logo Skive IK Skive IK
Team AIF/KKIK 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team AIF/KKIK 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Helsted Fremad IF.
MorsØ FC Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Viborg pigerne C Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Viborgs seje tøser B Logo Viborg nørremarken Viborg nørremarken

U14 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF 1 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening

U15 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
bmk C Logo BMK 90 BMK 90
Vellev IF Logo Vellev IF Vellev IF

U16 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Fårvang IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kajs Drenge Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kjellerup IF B Logo Kjellerup if Kjellerup if
Mønsted IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mønsted IF
Team AIF/KKIK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U16 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U16 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U17 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U18 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF 1 B Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 B Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Randers Freja Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vellev IF Logo Vellev IF Vellev IF

U18 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U19 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF 1 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Houlkær IF Logo Houlkær IF Houlkær IF
Mønsted IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mønsted IF
Skive IK Resen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U7 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Alhedens IF
Alhedens IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Alhedens IF
Bjerringbro 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ikast KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ravnsbjerg IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sunds IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sunds IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U7 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
SHN/ULFBORG A Logo SHN Ulfborg SHN Ulfborg

U8 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Alhedens IF
Hernings Drenge Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ikast KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Mønsted IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mønsted IF

U8 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF 1 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Mønsted IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mønsted IF
Ravnsbjerg IF B Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Skive Egeris Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TIF B Logo Tjørring IF Tjørring IF

U9 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Alhedens Idrætsforening
Sted: Alhede-Hallerne
Adresse: Trehusevej 7, Frederiks
Postnr: 7470
By: Karup J
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 29-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
HIF - Medaljestævne d.15-16 december
15. - 16. dec
Rema 1000 Stenlille Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Din Bilpartner Cup, 2019, pengestævne, Høng
11. - 13. jan 2019
Kværndrup Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
LOLLANDS BANK CUP 2018 - ØRSLEV GIF
16. - 18. nov
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter