Deltagere til SIF Cup 2018

SIF-CUP 2018 Så er vi klar til det 38´te SIF-CUP stævne i Sulsted Hallen. Sidste år deltog 203 hold. Vi håber på samme store interesse i år. Der vil også i år blive spillet C turnering i DrengeU8 U9 U10 U11 Ved manglende hold i rækken kan de lægges sammen

U10D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 20/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U10D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 20/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U10D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 20/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U11D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 20/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U11D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 20/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U11D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 20/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U11P  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 27/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U11P  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 27/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U11P Futsal  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 7/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U11P Futsal  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 7/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U12D Futsal  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 6/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U12D Futsal  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 6/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U13D Futsal  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 6/1

Holdnavn Niv Logo Klub
Eastside Viborg A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eastside Viborg

U13D Futsal  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 6/1

Holdnavn Niv Logo Klub
Eastside Viborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eastside Viborg

U14D Futsal  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 6/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U14D Futsal  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 6/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U15D Futsal  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 7/1

Holdnavn Niv Logo Klub
Shabab A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U15D Futsal  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 7/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U15P  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 27/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U15P  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 27/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U16-18P Futsal  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 7/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U16-18P Futsal  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 7/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U6D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 28/1

Holdnavn Niv Logo Klub
RIF 1 C Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Rif 2 B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF

U6P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 28/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U7D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 28/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U7P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 28/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U8D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 21/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U8D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 21/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U8D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 21/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U9D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 21/1

Holdnavn Niv Logo Klub
Aalborg Freja A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U9D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 21/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U9D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 21/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U9D Futsal  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 6/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U9D Futsal  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag 6/1

Holdnavn Niv Logo Klub

U9P Futsal  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 7/1

Holdnavn Niv Logo Klub
Fortuna Hjørring A Logo Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring

U9P Futsal  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag 7/1

Holdnavn Niv Logo Klub
Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring


Sted: Sulsted Hallen
Adresse: Elkærvej 2
Postnr: 9381
By: Sulsted
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Futsal

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 10-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Nørrebro United/BK Skjold stævne
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Sengeløse Futsal og inde cup
19. - 20. jan 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter