Deltagere til Nilfisk-Spar Nord Cup 2018

Så er Hadsund Boldklub på banen igen for 29. gang med Nilfisk Spar Nord Cuppen 2018. Stævnet afvikles i dagene fra den 19.-21. januar 2018. Fredag aften bliver med Fodbold After Dark for U16 og U18. De sidste kampe slutter kl.01:00.

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 10 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV U10 Drenge C Logo ASV ASV
DB1 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
DB2 C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
HB 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hadsund
HB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hadsund
Helsted Fremad Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Hovedgård if B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
IF Jarl Arden 1 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Rougsø B Logo Rougsø FF Rougsø FF
VB 1 B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
VB 2 B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
VFB/NFK C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
Aars 1 B Logo Aars IK Aars IK
Aars 2 B Logo Aars IK Aars IK

U 10 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 11 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund/asv 2 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund/asv 3 C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Jarl Arden B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
KiF B Logo Kongerslev IF Kongerslev IF
LKB 1 Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Løgstrup G&IF B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Mariager IK B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Mariager IK 2 B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
NFK/VFB 1 B Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
NFK/VFB 2 B Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
SGIF 2 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
VB B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U 11 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund/asv 1 A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Helsted Fremad IF 1 A Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
LKB Gistrup A Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
SGIF 1 A Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold

U 11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund boldklub B Logo Hadsund boldklub Hadsund boldklub
Mariager IK B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
SIF U11 A Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
VFB/NFK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VFB/NFK
VH08 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08

U 12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden/Terndrup 1 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Arden/Terndrup 2 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
HB 2 Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB1 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Skalborg SK B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub

U 12 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden/Terndrup Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Team Jysk Firmatøj/CRAFT A Logo Skive IK Skive IK
Team Kokholm byg - Skoda holstebro A Logo Mejdal GIK Mejdal GIK

U 12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden tøzerne Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
ASV 1 B Logo ASV ASV
ASV 2 B Logo ASV ASV
tøserne C Logo Spentrup if Spentrup if
VFB/NFK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VFB/NFK

U 13 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund Boldklub 1 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB/ASV 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
La diosas del futbol / U 14 piger Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
LKB Gistrup 1 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Mariager IK B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Mariager IK 2 B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Mariager IK 3 B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Trekroner/Skovsgaard B Logo Skovsgaard Boldklub Skovsgaard Boldklub
AaB piger B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U 13 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund 1 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund 2 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Rebild Syd B Logo Boldklubben Sydhimmerland Boldklubben Sydhimmerland
Skalborg B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
VFB/NFK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VFB/NFK

U 14 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 14 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 15 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 15 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund / ASV B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hadsund / ASV
Hadsund / ASV 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hadsund / ASV 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
overgård B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel
Trekroner/Skovsgaard B Logo Skovsgaard Boldklub Skovsgaard Boldklub
Ungnorddjurs B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U 15 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund U 14 Logo hadsund boldklub hadsund boldklub
LKB/VFB 1 Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB/VFB 2 Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup

U 16 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 16 Drenge FAD  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl 20

Holdnavn Niv Logo Klub
AK FC B Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Bolles Deciple A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
HB / ASV 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HB / ASV 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hobro IK A Logo Hobro IK Hobro IK
JUNGE BYG Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Under uret B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Aars IK B Logo Aars IK Aars IK

U 18 Drenge FAD  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag efter kl 21-22

Holdnavn Niv Logo Klub
Alkoholdet B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
ASV Logo ASV ASV
Team Interfjord A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Schurmann FC C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U 18 Piger FAD  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag efter kl 21-22

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund / ASV 1 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund / ASV 2 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Nicoline's heltinder B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SGIF B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold

U 6 Mixede  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De lilla lyn C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet PFU05
Doense/vebbestrup C Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Hadsund Boldklub 1 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Helsted Fremad 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Hobro IK A Logo Hobro IK Hobro IK
Jarl-Arden - U6 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Mariager Ik C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Støvring I F Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold

U 7 Mixede  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  6 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De lilla lyn C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet PFU05
Hadsund 1 Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund 2 Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
IF Jarl Arden 1 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Støvring 1 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring 3 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
VB 1 Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
VB 2 Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
Vfb u7 C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
Aalborg KFUM 1 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U 7 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HB 1 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB 3 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB2 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden

U 8 Mixede  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden U8 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Jarl Arden
ASV C Logo ASV ASV
Hadsund Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Mariager IK C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
OMMERSYSSEL IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel if
Støvring IF 1 A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
VFB C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK

U 9 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  8 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV Logo ASV ASV
Chang 1 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Hadsund Boldklub B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Helsted B1 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Goalhunters B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Mariager IK B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Valsgaard U9 B Logo Valsgård Idrætsforening 83 Valsgård Idrætsforening 83

U 9 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HB Hadsund Boldklub B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB Hadsund Boldklub 1 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Jarl Arden C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
LKB Gistrup B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Mik pigerne Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Ommersyssel IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
VB's Piger B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

Arrangør: Hadsund Boldklub
Sted: Hadsund Hallerne
Adresse: Stadionvej 10
Postnr: 9560
By: Hadsund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 12-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter