Deltagere til Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2018

Dronningborg Boldklub inviterer for 6. år i træk til et af Jyllands største ungdomsstævner i dagene 2./3. juni 2018. Kæmpe pokaler til alle. I U8-U12 også stor pokal til det vindende hold i hver række. Præmier for over 250.000 kr. NYT - Pigerækker fra U8.

U 10 (5 mands)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
DB1 A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub

U 10 (5 mands)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
DB2 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub

U 10 (5 mands)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
DB3 C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
U10C C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub

U 10 (5 mands)  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub

U 10 (5 mands)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub

U 10 (8 mands)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
DB1 A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub

U 10 (8 mands)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Solbjerg 1 B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
U10B B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub

U 11 (8 mands)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF A A Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Randers Freja. A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
SIK Viborg A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U 11 (8 mands)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF B B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
SIK Viborg B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U 11 (8 mands)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF C C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Randers Freja. C Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
SIK Viborg C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
solbjerg 1 C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold

U 11 (8 mands)  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub

U 11 (8 mands)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub

U 12 (8 mands)  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub

U 12 (8 mands)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub

U 12 (8 mands)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub

U 12 (8 mands)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Hornset IF 1 B Logo Hornslet IF Hornslet IF

U 12 (8 mands)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Hornslet IF 2 C Logo Hornslet IF Hornslet IF

U 5 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Vorup FB B Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub

U 6 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Dronningborg 1 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Dronningborg 2 Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Helsted Fremad 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF

U 7 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad 3(U6) Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Vorup FB B Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 1 A Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub

U 7 (5 mands)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
Helsted Fremad IF A Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF

U 7 (5 mands)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
HEI 1 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF

U 8 (5 mands)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
DB Fodbold A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub

U 8 (5 mands)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
DB Fodbold B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Randers Freja B Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja

U 8 (5 mands)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
DB Fodbold C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
OMMERSYSSEL IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel if

U 8 (5 mands)  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub

U 8 (5 mands)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 2. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub

U 9 (5 mands)  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub

U 9 (5 mands)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub

U 9 (5 mands)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Bangsbo Freja A Logo Bangsbo Freja Bangsbo Freja
Helsted Fremad IF A Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Skødstrup SF A1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U 9 (5 mands)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Bangsbo Freja B Logo Bangsbo Freja Bangsbo Freja
Helsted Fremad IF 1 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Lystrup 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Lystrup 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Skødstrup SF B1 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U 9 (5 mands)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 3. juni 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
Lystrup 3 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Skødstrup SF C1 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

Arrangør: Dronningborg Boldklub
Sted: Dronningborg Stadion
Adresse: Udbyhøjvej 191
Postnr: 8930
By: Randers NØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 01-05-2018


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter