Deltagere til Tved Cup

Tved Boldklub og Fynske Bank invitere til ungdomsstævne i indefodbold Tved Cup 2018 12.-14. Januar 2018 i Tved Hallen

U10  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De Dyre Drenge C Logo Egense / Rantzausminde IF Egense / Rantzausminde IF
Marstal1 B Logo Marstal IF Marstal IF
Rudkøbing BK C Logo Rudkøbing boldklub Rudkøbing boldklub
S.f.b B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
S.f.b A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
S.f.b C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Stjernen1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Stjernen2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Thurø 1 A Logo Thurø Boldklub Thurø Boldklub
Thurø 2 B Logo Thurø Boldklub Thurø Boldklub
Tved 1 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved 2 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U11  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Kirkeby B Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
Næsby 1 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Stjernen1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Stjernen2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Tved1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved
Tved2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved
Tved3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF

U12  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg1 B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Egebjerg2 B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Hakans Hakkedrenge B Logo Marienlyst Marienlyst
Kirkeby B Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
Marstal1 B Logo Marstal IF Marstal IF
Marstal2 B Logo Marstal IF Marstal IF
Marstal3 A Logo Marstal IF Marstal IF
Marstal4 A Logo Marstal IF Marstal IF
SFB1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB2 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB3 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB4 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB5 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB6 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB7 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB8 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Tved B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved

U12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Marstal1 B Logo Marstal IF Marstal IF
Marstal2 B Logo Marstal IF Marstal IF
SFB 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SFB
SFB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SFB
SFB 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SFB
SFB 4 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Stenstrup IF 1 B Logo Stenstrup IF Stenstrup IF
Stenstrup IF 2 C Logo Stenstrup IF Stenstrup IF
Stjernen1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Stjernen2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen

U14  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
BLACK AND WHITE A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Black&White A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Kirkeby B Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
Rudkøbing Boldklub B Logo Rudkøbing Boldklub Rudkøbing Boldklub
Sanderum Boldklub 4 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Stenstrup IF 1 B Logo Stenstrup IF Stenstrup IF
Stenstrup IF 2 B Logo Stenstrup IF Stenstrup IF
Tved1 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved2 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Veteranerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U15  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Carls Bande B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Carlsberg Sport B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
FC Brød C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Gunners A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kerteminde Drengene A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Marstal1 B Logo Marstal IF Marstal IF
S.f.B 1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
S.f.B 2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
S.f.B 3 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Team United Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U16  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Brazzers fc A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Danea A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Jordis Disciple A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kirkeby B Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
Outsiderne A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Skårup B Logo Skårup Idrætsforening Skårup Idrætsforening
Tved1 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved2 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved3 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U16 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U17  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
AS Lillebælt Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bosniens stjerner A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Danea Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
FIFA B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Mah Allstars B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Traepillerfyn.dk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved

U18 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U19  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 B Logo Dalum if Dalum if
Dalum 2 Logo Dalum if Dalum if
Dalum 3 B Logo Dalum if Dalum if
S.f.B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B
Tranekær Tullebølle IF B Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening Tranekær Tullebølle Idrætsforening
Tved 1 Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved 2 Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved 3 Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved U6 Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U8  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg 1 Logo Egebjerg fodbold Egebjerg fodbold
Egebjerg 2 Logo Egebjerg fodbold Egebjerg fodbold
Hesselager B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hesselager fodbold
Hesselager B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hesselager fodbold
Kværndrup C Logo Kværndrup BK Kværndrup BK
Stjernen U8 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Stjernen U8 - 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Thurinerne B Logo Thurø Boldklub Thurø Boldklub
Thurinerne Logo Thurø Boldklub Thurø Boldklub
Tved 1 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved 2 C Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved 3 C Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tårup IF C Logo Tårup IF Tårup IF

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hesselager B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hesselager Fodbold
Stjernen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stjernen
Stjernen 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Tved 1 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved 2 C Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved3 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U9-10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Tved Boldklub
Sted: Tved Hallen
Adresse: Skolevej 4 A
Postnr: 5700
By: Svendborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 03-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter