Deltagere til Ingesauto cup 2018

B.Frem Sakskøbing afholder Ingesauto cup i weekenden d. 15-16- september. Alle hold spiller begge dage og der er mulighed for overnatning til billige penge. Pokaler og medaljer til nr 1-2-3 og diplomer til resten. Holdgebyr 400 kr deltager pris 450 kr.

U-10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.Frem 1 B Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
NFB/NAB1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFB
NFB/NAB2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFB

U-10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gundsø United B Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
HB B Logo Handelsstandens Boldklub Handelsstandens Boldklub

U-10  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B. Frems U9 tropper C Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
B.Frem 2 C Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
Gundsølille U9 C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
SGIF Gun's C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF

U-11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Nakskov A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
stjernerne A Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing

U-11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
HB B Logo Handelsstandens Boldklub Handelsstandens Boldklub

U-11  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gundsø United C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
SUSÅ IF C Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening
talenterne C Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing

U-11  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-11  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad valby B Logo fremad valby fremad valby

U-11  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-12  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-12  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
TGB B Logo Toreby-Grænge Boldklub Toreby-Grænge Boldklub

U-12  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gundsølille B Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Ringsted IF B Logo Ringsted IF Ringsted IF

U-12  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fuglebjerg IF C Logo Fuglebjerg IF Fuglebjerg IF
Gundsølille C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Kjøbenhavns Boldklub C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
SUSÅ IF C Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening

U-12  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fergusons tropper A Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
HB A Logo Handelsstandens Boldklub Handelsstandens Boldklub

U-12  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-13  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B. Frem B Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing

U-13  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-13  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Boldklubben Frem Sakskøbing
Sted: Ingesauto Park- B. Frem Sakskøbing
Adresse: Stadionvej 1
Postnr: 4990
By: Sakskøbing
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2018>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 20-08-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter