Deltagere til AIF Cup 2018

Albertslund IF inviterer til fodboldstævne på et af Danmarks flotteste stadions, med masser af aktiviteter og boder med mad og drikke. Der er allerede tilmeldt flere skotske, tyske, hollandske og engelske hold.

U10 A - 2008  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 B - 2008  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF Logo Albertslund IF Albertslund IF
GFA B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFA
HIK 2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
kirke hyllinge if B Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
Orient 2 B Logo Orient GIF Orient GIF
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
U10-B B Logo B1903 B1903
Wolfpack 1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta

U10 C - 2008  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF Logo Albertslund IF Albertslund IF
Jylkat C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rønne I K
SV Burlo C Logo SV Burlo 1949 eV SV Burlo 1949 eV
Tg80 if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TG80
Vallensbæk 1 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11 A - 2007  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 B - 2007  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF - Rød B Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF " B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Fremad Amager B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Valby B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Gundsølille B Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
kirke hyllinge if B Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
Krølle bølle B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rønne I K

U11 C - 2007  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
SV Burlo C Logo SV Burlo 1949 eV SV Burlo 1949 eV

U11 Piger 2007/08  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Albertslund IF C Logo Albertslund IF Albertslund IF
Brøndbyernes IF B Logo Brøndby IF Brøndby IF
LSF B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold

U12 A - 2006  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 A1 A Logo B1903 B1903
Brønshøj BK A Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Tåstrup FC Logo Taastrup FC Taastrup FC
Vordingborg IF A Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
Østerbro IF 1 A Logo Østerbro IF Østerbro IF

U12 B - 2006  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF - Rød B Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF Hvid C Logo Albertslund IF Albertslund IF
B1903 B B Logo B1903 B1903
B73, 1 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B93 Hold1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Crawley Down B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Crawley Down
Forest Row B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Forest Row
Fremad Amager B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fremad Amager
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Horrana B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rønne I K
KB hvid B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Tåstrup B Logo Taastrup FC Taastrup FC

U12 C - 2006  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta
B1903-3 C Logo B1903 B1903
B73, 2 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Brønshøj BK Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Østerbro IF 2 C Logo Østerbro IF Østerbro IF

U13 - piger 2005/06  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 A - 2005  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 B - 2005  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1903-2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B 1903-2
B93 2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FHF 05 B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Fremad Amager B B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager

U13 C - 2005  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Amager C C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Skjold 3 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
SV Burlo C Logo SV Burlo 1949 eV SV Burlo 1949 eV
Tg 80 if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TG80

U14 A - 2004  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Aif 1 A Logo Albertslund IF Albertslund IF
B1903 U14-1 A Logo B1903 B1903
Forest Row B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
GFK 1 A Logo Glostrup FK Glostrup FK
GVI 1 A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hillerød Fodbold A C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hillerød Fodbold
Taastrup fc A Logo Taastrup FC Taastrup FC
Vallensbæk A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U14 B - 2004  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Aif 2 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
B93 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93
Boldklubben Frem B Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
FHF tøserne Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
KIF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Morgendagens Stjerner B Logo Tune If Tune If
Taastrup fc C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Vallensbæk 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U15 - 2003  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 (ABC) 2012/13  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Aif B1 B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Aif B2 B Logo Albertslund IF Albertslund IF
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Boldklubben Frem Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
BSF 1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
HVB 1 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
KB Q1 - Sort Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 Krokodiller C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 Løver A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 - Blå Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 - Hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
NFC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
NFC X A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
Solrød FC 1 Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 Logo Solrød FC Solrød FC
Tune C Logo Tune IF Tune IF

U7 (ABC) - 2011  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF 1 Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF 2 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
BK Fix Hajer Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
BK Fix Hyæner Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
Boldklubben Frem Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Greve Fodbold 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold 3 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold 4 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
kirke hyllinge if C Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
kirke hyllinge if B Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
Lyngby 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Østerbro IF 1 A Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 A Logo Østerbro IF Østerbro IF

U8 (ABC) - 2010  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF B Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF C Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF A Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF U7 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
B1903 Blå C Logo B1903 B1903
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
BS72 1 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BS72 2 C Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
De gule fighter B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF
De gule stjerner B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
kirke hyllinge if C Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
Østerbro IF C Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9 - piger 2009/10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FIX Piger B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
HTI B Logo Høje Taastrup Idrætsforening Høje Taastrup Idrætsforening
kirke hyllinge if C Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
Sengeløse U8 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Svogerslev piger 09 B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub

U9 A - 2009  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hellas Messi A Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Hvidovre IF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

U9 B - 2009  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Greve Blå Kometer B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hellas Coutinho B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Hvidovre IF B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
kirke hyllinge if B Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Messi holdet B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Ronaldo holdet B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Sengeløse u9B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Vanløse IF B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U9 C - 2009  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Cruyff holdet C Logo Albertslund IF Albertslund IF
Greve Blå Lyn C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hvidovre IF C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Sengeløse u9C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse

Arrangør: Albertslund IF
Sted: Albertslund Stadion
Adresse: Skallerne 14
Postnr: 2620
By: Albertslund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2018>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 11-05-2018

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Ølholm Cup 2019
30. dec
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter